БИЛА НА ВРХУНЦУ СЛАВЕ, ПА СЕ ПОВУКЛА ИЗ ЈАВНОСТИ: Где је данас некадашња мис Југославије?
ДАЛИБОРКА Стојшић је српска певачица, глумица, водитељка, књижевница и бивша мис Југославије која је популарност стекла крајем шездесетих и почетком седамдесетих година 20. века као једна од чланица групе “Оне и они”. Рођена је 1944. године у Ћуприји. Са супругом Бранимиром Ђокићем живи у Београду.

Фото: Принтскрин/Јутјуб
Далиборка је још као студенткиња Филолошког факултета у Београду постала јавна личност. Године 1968. изабрана је за Мис Југославије, а тиме су кренули ангажмани на филму и телевизији, као и музичка каријера. Прво филмско остварење у коме је играла био је кратки филм Дејана Ђурковића под називом “Пресађивање осећања” из 1969. године. Од тада до 1980. године Далиборка је глумила у телевизијским серијама “Образ уз образ”, “Правдо буди лијепа”, “Свију срца миљеници”, “У ваше здравље” и другима.
Упоредо са глумачком, градила је врло успешну музичку каријеру. Прву сингл плочу под називом “Луда сам због вас” објавила је 1968. године. Након тога су уследиле још две синглице, а потом је заједно са Лидијом Кодрич, Мињом Суботом и Слободаном Бобом Стефановићем основала групу “Оне и они”, која је представљала пандан шведској групи АББА.

Фото: Принтскрин/Јутјуб
Боба Стефановић је брзо напустио групу, а заменио га је загребачки музичар Жарко Данчуо, за кога се Далиборка касније и удала. Заједно су снимили пет плоча. Када се група распала, Далиборка Стојшић је наставила самосталну каријеру, те до 1996. године објавила три албума и неколико сингл плоча. Након тога се повукла из јавног живота и посветила књижевности. Објавила је две збирке песама под називом “Лутка која говори” и “Вук самотњак”.
(Србија данас)
Препоручујемо

"УМРО ЖЕЉКО МИТРОВИЋ": Информација се шири твитером, а онда статус од њега
27. 01. 2023. у 22:42

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (0)