ДОЛАЗЕ НАША ВРЕМЕНА: Баја Мали Книнџа послао моћну поруку свим Србима - Мислим да ће стражња кола претећи она прва

Novosti online

07. 01. 2024. у 07:55

МИСЛИМ да се окреће овај ћурак наопако и да ће доћи наша времена, да ће стражња кола претећи она прва, па ћемо и ми да се радујемо, казао је Баја Мали Книнџа.

ДОЛАЗЕ НАША ВРЕМЕНА: Баја Мали Книнџа послао моћну поруку свим Србима - Мислим да ће стражња кола претећи она прва

Фото: Марија Млађен/АТА имагес

Баја Мали Книнџа је открио и како је настала песма "Божић је".

- Песма је настала 1992. године у манастиру Крка, у Далмацији православној, где сам био у некој сликарској колонији. Имао сам тамо једног познаника, свештеника, који је био јако добар са мојом фамилијом. Иначе, претходно је био свештеник у мом крају. И направио сам песму онако и одједном. Визуелна је, сва је пуна слика и мислим да су људи у томе препознали оног звонара што звони на звонику да снег пада на њега. Све можеш да видиш. И бабу како ме води за руку и како каже да се прекрстим. Хладно је било, дрхте прсти. И ушла је у антологију. Мислим, још док нисам направио музику, кад сам је читао као текст, представник културно-уметничког друштва "Зора", Славко Зорица, у манастиру Крка је рекао: "Ово ће бити антологија, ово улази у антологију" иако још није била објављена. Када сам је чуо у Кнез Михаиловој, рекао сам: "Е, то је то". И постала је антологија - рекао је Баја.

(Телеграф.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу

УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"

РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.

29. 10. 2025. у 17:43

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

УЗ ОВАЈ КРЕДИТНИ КАЛКУЛАТОР ЛАКО ИЗРАЧУНАЈТЕ РАТУ КРЕДИТА И УКУПАН ИЗНОС ЗА ОТПЛАТУ