ХАЛИД ЋЕ ДОБИТИ И СПОМЕНИК И УЛИЦУ У САРАЈЕВУ? "Нема ко није добио помоћ од њега у том крају"
ВЕЧЕРАС је у Сарајеву одржан скуп у част Халида Бешлића на ком су говорили његови пријатељи, сарадници, али се окупљенима обратио и син, Дино Бешлић.
Фото: АТА имагес/А. Ахел
Његов пријатељ и хармоникаш Самир Кадрић са сузама у очима проговорио о Халидовом животу, открио нам је да постоји још песама које ће накнадно бити објављене, али је открио и да ће легендарни певач у Сарајеву добити улицу, а у родном месту Кнежево споменик, преносе медији.
- То је био начин његовог живота. Када он има, имају сви око њега. Није волео да се промовише - рекао је он и открио последње речи певача:
- С обзиром да сам био у свему томе, знао сам, али надао сам се да ће се извући. До последњег дана је био сигуран да ће још певати, јер смо били у фази да завршимо последњи албум. Комуникација нам је била у вези тога, нисмо говорили о болести. Има још снимљених песама које ћемо постхумно објавити. Песма "Сејда" је случајно настала, Пецикоза је слушао Халидове приче о супрузи и тако се и десила. Рекао сам тада "Пецо, супер је. Он њој пева, али не дај Боже нешто да јој се деси, он ће црћи од тих речи", а ако се деси њему, њој ће бити тешко - рекао је Самир, након чега се осврнуо на приче да ће Бешлић добити споменик и улицу:
Добија улицу и споменик
- Чуо сам да ће улица "Кошево" променити назив у "Улица Халида Бешлића" што је и реално. Било би нам драго, али он да се пита рекао би "Немојте". За споменик у Кнежини нисам сигуран, али верујем да хоће јер нема ко није добио помоћ од њега у том крају - завршио је он за Ало.
(Ало)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Препоручујемо
ХИТНО ОПЕРИСАН ГОЦИ: Певач био животно угрожен - смештен у Клиничком центру Србије
04. 04. 2026. у 15:26 >> 15:36
"ДИПЛОМУ МИ ПРОВЕРАВАЛИ НА РТС-У": Који факултет је завршио Босанац?
04. 04. 2026. у 12:03
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"САМО ЈЕ ПАЛА, КАО ПОКОШЕНА" Страшна трагедија Милоша Бојанића, преминула је у 48. години
ОВАЈ губитак је оставио неизбрисив траг на његову породицу...
03. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)