УМРО РОМАН ПОПОВ: Ево ко ће наследити његове милионе

В.Н.

02. 11. 2025. у 13:39

ПОЗНАТИ руски глумац и стендап комичар Роман Попов, који је преминуо 28. октобра, поседовао је три стана и једну резиденцију у московској области.

УМРО РОМАН ПОПОВ: Ево ко ће наследити његове милионе

Foto: Printscreen/Youtube

Како је за портал аиф.ру објаснио адвокат Александар Хамински, ову имовину наследиће Поповљеви наследници.

- Према доступним подацима, Попов је имао четири некретнине, два стана у Москви, један стан у Сочију и сеоску резиденцију у Московској области. Реч је о истом пентхаусу који се својевремено продавао за 54 милиона рубаља, а према последњим информацијама, још увек није продат - рекао је Хамински.

Он је додао да је глумац, поред некретнина, поседовао и права интелектуалне својине ауторска права на своја дела у филмовима, серијама, представама и телевизијским емисијама, које и даље могу бити емитоване.

Уколико Попов није оставио тестамент, наследници првог реда су његова супруга Јулија, троје малолетне деце, петнаестогодишњи син и две ћерке, старе тринаест и шест година, као и његова мајка. Поповљев отац преминуо је пре четрнаест година.

- Треба имати у виду да су некретнине које је Роман стекао током брака заједничка имовина супружника. То значи да Јулија има право на половину те имовине, док ће се друга половина делити међу наследницима првог реда - појаснио је Хамински.

Адвокат је нагласио да малолетна деца имају законско право на обавезни део наследства, без обзира на евентуално постојање тестамента.

- Тај део не може бити мањи од половине онога што би им припало по закону. И мајка покојног глумца такође може имати право на обавезни део - рекао је адвокат.

Церемонија опроштаја од Романа Попова, најпознатијег по улози истражитеља Игора Михича у популарној серији Полицајац са Рубљовке, одржана је 1. новембра у Москви.

Попову је онколошка болест први пут дијагностикована 2018. године. Након успешног лечења био је у ремисији неколико година, али је 2025. године потврђен рецидив болести.

БОНУС ВИДЕО - Овако радови на Националном стадиону изгледају из ваздуха

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, у суботу ујутро одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони и хеликоптери, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 23:04

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ДОСЕЛИЛА СЕ `61: Родно место Олге Одановић далеко од Србије