У БИОСКОПЕ СТИЖЕ ПРИЧА О ЈЕДНОЈ, ГОТОВО ЗАБОРАВЉЕНОЈ ЖЕНИ: Аманда Сајфред у историјској драми "ПРИЧА О ЕН ЛИ" (ВИДЕО)
МЈУЗИКЛ и биографска драма "ПРИЧА О ЕН ЛИ" као актуелни филмски документ о једној скоро заборављеној историјској личности управо стиже на домаће биоскопско платно.
Фото: The Disney Studios
Причу о Ен Ли акуелизовали су аутори филма "Бруталиста", уједно и животни партнери Мона Фастволд и Брејди Корбе, с тим што овај пут, иако заједнички сценарио режију потписује Фастволдова.
Од четвртка, 26. фебруара публика ће моћи да погледа причу о жени која је прешавши из Енглеске у Америку основала верски покрет Шејкере, остављајући за собом шири друштвени и културни запис и наслеђе.
Радња филма смештена је у 18. веку када Ен Ли, родом из Манчестера, суочена са личним трагедијама и губицима рођене деце, одлази преко океана и оснива нову верску заједницу засновану на једнакости, заједничком животу, целибату, а њени поклоници молили су се кроз песму и игру.

Своје следбенике у Њујорку имала је све до своје смрти, а управо су је они прогласили женским Христом. Њихова заједница постаће једна од највећих утопијских заједница у америчкој историји и редак пример верске групе коју предводи женска особа.
Главна улога у филму поверена је Аманди Сајфред, глумици посебно вољеној по такође мјузиклу "Мама Миа", уједно неколико пута номинованој за награду Златни глобус, као и престижну нагарду Оскар, за филм "Манк".

За познати медији Вариетy глумица је наговестила саосећање и јединство као главне вредности филма, док је у више интервјуа рекла да ју је филм променио. "Хвала Богу што толико причамо о Ен Ли јер постоји директна веза између онога што је она створила и онога што нама недостаје," навела је додајући "Шта бисмо рекли да нико од нас нема никакве циљеве? Шта би било када би наш циљ био да бринемо једни о другима?"

Испуњен песмама и покретима, својственим за покрет Шејкери, музику за филм радио је прослављени британски композитор Данијел Блумберг, добитник награде Оскар за најбољу оригиналну музику за филм "Бруталиста". За IndieWire он је рекао да је био фасциниран раним формирањем заједнице која је користила химне без речи. Песме у филму инспирисане су стварним нотним записима који се чувају у музеју и билблиотеци у Масачусетсу.
Препоручујемо
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
24. 04. 2026. у 16:21
Упала у дугове: Снежана Ђуришић продала кућу на Дедињу - ево где сада живи
24. 04. 2026. у 14:43
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Милановић изненадио све: "Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат"
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић поручио је да његова земља нема непријатеља осим Србије, и упозорио да се Европска унија све више удаљава од мировног пројекта и јача процесе наоружавања, уз ограничен утицај мањих држава.
24. 04. 2026. у 11:29
Коментари (0)