Да ми је неко рекао, не бих веровао: Бојан Бјелић искрено о прошлости и будућности, повратку у ново време, али са старом емоцијом (ФОТО)
ПОСЛЕ 12 година проведених далеко од очију домаће јавности, негде између канадских улица и тишине која уме да преиспита човека, певач Бојан Бјелић вратио се тамо где је све почело, међу публику која га није заборавила.
Фото: Новости
Није било великих најава, ни агресивних кампања. Само један повратак, тих, али снажан.
- Да ми је неко пре шест месеци рекао да ћу поново наступити у Београду, искрено не бих му веровао- каже Бјелић за "Вечерње новости", готово као да и сам још увек сабира утиске. У његовом гласу нема еуфорије, али има нечег много вреднијег, сигурности да није погрешио што се вратио.
Фото: Новости
Иако је био физички далеко, његове песме су, како сам каже, остале ту.
- Моје песме су преживеле све, и време и моје одсуство. То је највећа награда коју један певач може да добије - додаје, подсећајући на хитове који су обележили једну еру, од „Духа из бомбоњере“ до „Црвене чипке“ и дуета „Експресно“.
Ипак, уместо да се врати на исти начин на који је некада градио каријеру, Бјелић је одлучио да направи корак у страну и дубље у себе.
Акустичне верзије песама „Пролазна криза“, „Остави ме“ и „То није љубав“ нису само нови аранжмани, оне су, како објашњава, његов лични поглед уназад.
- То су песме које су обележиле мој пут. Хтео сам да их оголим, да им дам нову емоцију, да публика чује оно што сам и ја осећао док сам их певао - прича Бојан.
Док говори о сцени данас, не звучи као неко ко је огорчен или разочаран.
- Увек је постојала конкуренција, само је сада већа. И мислим да је то добро. Што више људи, више избора, више музике.
Фото: Новости
А онда додаје оно што га, можда, највише издваја:
- Сујета не треба да постоји. Нико никоме не узима хлеб. Сви смо у истом послу.
У времену када су медијски сукоби постали готово уобичајени део естрадне сцене, Бјелић остаје по страни. Не зато што нема шта да каже, већ зато што бира како ће да каже.
- Никада нисам улазио у препуцавања. То није мој начин. Увек сам се трудио да поштујем људе, и мислим да ми се то вратило кроз мир који имам.
Ипак, не искључује могућност да стане у одбрану себе.
- Ако ме неко нагази, одговорићу. Али увек као човек. Без увреда, без преласка границе - закључио нам је певач.
Фото: Новости
И можда је управо у томе суштина његовог повратка. Не у великом спектаклу, већ у тишини из које долази неко ко зна ко је, шта је било и шта жели да буде.
Бојан се није вратио да би доказао нешто другима. Вратио се да подсети и себе и публику, да добра песма, као и искрен уметник, никада заиста не оду.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
Снажне речи краљице народне музике: Тања Савић добила још једну титулу у каријери (ФОТО)
16. 04. 2026. у 23:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)