ДРОГЕ У СЛУЖБИ РАТОВАЊА: Документарац "Спид у Другом светском рату" на Вијасат хистори
ТОКОМ Другог светског рата савезничке вође веровале су да је бензедрин средство за борбу против шока, који је сада познат под називом "поремећај услед посттрауматског стреса".

Фото Вијасат
Они су сматрали да амфетамин може да сузбије не само потребу за спавањем, него и узнемиреност и страх међу војницима. Начин на који је овај лек утицао на ток Другог светског рата и даље је предмет контроверзних расправа.
И данас, стручњаци разматрају утицај наркотика у ратовању, што се сматра почетком нове трке у наоружању. Овом темом бави се документарни филм "Спид у Другом светском рату", који се премијерно емитује у понедељак, 4. јануара, од 21.00 на каналу Вијасат хистори.
Придружите се историчару Џејмсу Холанду у његовом настојању да разуме на који је начин употреба амфетамина утицала на исход најкрвавијег сукоба у историји човечанства, и тиме започела први фармацеутски рат на свету.
Препоручујемо

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (1)