ПОСЛЕДЊИ ПОЗДРАВ СА ДУНАВСКИХ ЧАМАЦА: Новосађани се од Балашевића опраштају данас на Кеју жртава
НОВОСАЂАНИ ће се од легендарног канаутора Ђорђа Балашевића, амбасадора Новог Сада, али и читаве Војводине, опростити вечерас у 19 часова крај Дунава, на Кеју жртава рације, сопштили су организатори.

Фото: Н.Фифић
Симболично, уз лампионе који ће се винути у небо, рузмарин, Ђолетове песме и хор опере СНП-а и последњи поздрав са дунавских чамаца, Нови Сад ће одатати почаст свом панонском морнару.
"Уз поштовање епидемиолошких мера, са маскама на лицу, дођите да га заједно испратимо, достојанствено, како доликује. Да му још једном кажемо - Хвала ти, маестро, за све. Памтиће те твој Нови Сад", порука је коју шаљу организатори.
Балашевић, који је у петак 19. фебруара умро у 68. години, сахрањен је у недељу у родном Новом Саду, а 21. фебруар је у Новом Саду проглашен за Дан жалости.
Препоручујемо

ИСПРАЋАЈ ЂОРЂА БАЛАШЕВИЋА: Сахрана легендарног кантаутора данас у кругу породице!
21. 02. 2021. у 11:29

ОПРОШТАЈ ОД БАЛАШЕВИЋА И У МАРИБОРУ: Кантаутору је у овом граду био други дом (ВИДЕО)
21. 02. 2021. у 10:06

АПЛАУЗ ЗА БАЛАШЕВИЋА: Иницијали преминулог кантаутора светле центром Новог Сада
20. 02. 2021. у 20:27 >> 20:28

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (0)