ШТО ПРЕ КОРЕКЦИЈЕ: Селектор Србије мора брзо да исправи недостатке у одбрани "орлова"

Н. И.

05. 06. 2024. у 17:39

ТЕШКО да нешто добро и позитивно може да се извуче из пораза репрезентације Србије од Аустрије у уторак увече. Ова својеврсна бечка фудбалска школа могла би да кошта "орлове" и селектора Драгана Стојковића прескупо. Ако не реагују на време.

ШТО ПРЕ КОРЕКЦИЈЕ: Селектор Србије мора брзо да исправи недостатке у одбрани орлова

Истина, времена је до старта на Првенству Европе у Немачкој и утакмице 1. кола са енглеском, остало још премало. Та недеља и 16. јун су "иза ћошка", а Пиксија и његов стручни штаб сигурно боли глава од линија у којима се као у неком магновењу кретала наша одбрана. Примила је два, могла је још најмање фва гола. И човек из одбране је дао један гол за Србију, уместо тројице онаквих нападача...

Остаје вера да ће Митровић, Влаховић и Јовић да прораде када буде било најважније. До тада, остаје да звони оних 2:1 са семафора на стадиоуну "Ернст Хапел".

- Играли смо против веома организоване и јаке екипе која је у претходним утакмицама побеђивала велике репрезентације. Била је ово добра провера за нас, наравно да нисмо задовољни коначним резултатом, јер смо изгубили. Ми тежимо и желимо да побеђујемо на свакој утакмици - самокритичан је Душан Влаховић после пораза у Бечу.

Време цури, до генералне пробе пред ЕП и утакмицу са Шведском у Стокхолму остало је још веома мало времена. Рачунајући и "климаву" подршку коју фудбалска рперезентација ове земље има последњих десетак година, тешко да ће слична издања "орлова" наићи на трунку разумевања навијача у Србији.

- Заслужили смо да одиграмо барем нерешено, али то је фудбал. Примили смо два гола у два минута, мало смо испали наивни у том смислу. Као што сам рекао, добра провера, мислим да би требало овако да наставимо - додаје Влаховић.

Истичу скоро сви играчи Србије, као и слеектор да је утисак са утакмице у Бечу био много бољи у других 45 минута.

- Поготово у другом полувремену је било доста трчања и креираних шанси. Када смо се мало ослободили притиска, играли смо боље. Захвалио бих се публици, која је дошла у великом броју да нас подржи и због њих ми је посебно жао, али настављамо даље. Настављамо да радимо још јаче и све ће доћи на своје - закључио је центарфор Србије и Јувентуса Душан Влаховић.

Селектор Стојковић ће сигурно да реагује брзо на све лоше ствари са утакмице у Бечу. Као на длану се видело ко може, а ко не може да одговори на задатке против екипе која ће премијеру на ЕП да има против Француске. Наша судбина је, с друге стране, Енглеска. Она сигурно неће имати ни трунку милости ако на спавању улови одбрану Србије.

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска Газета дело спорт уздрмала табор орлова!

ЗА СРБИЈУ НА ЕУРО 2024 ИГРАО ДВОЈНИК НАШЕГ АСА?! Италијанска "Газета дело спорт" уздрмала табор "орлова"!

Србија је, не само, рано испала са Европског првенства у фудбалу, већ је доживела и да се о два њена аса на прилично оригиналан начин пише у угледном италијанском спортском листу, "Газета дело спорт".

30. 06. 2024. у 20:01