СРБИЈА СТРЕПИ: Моћна Данска голеадом пошла на ЕУРО 2024! (ВИДЕО)

08. 06. 2024. у 21:21

ПОКАЗАЛА је Данска да ће бити озбиљан ривал свима на Европском првенству. Они су у последњем припремном мечу победили Норвешку са 3:1 и у добром расположењу путују у Немачку.

Изабраници Каспера Хјулманда су и у првом пријатељском сусрету остварили тријумф. Пре три дана су резултатом 2:1 савладали Шведску.

Што се меча са Норвешком тиче, Данска је до предности стигла у 12. минуту када је мрежу противника затресао Пјер-Емил Хојбјерг.

Само девет минута било је потребно домаћину да дуплира предност, а стрелац поготка био је Јаник Вестергард који је после центаршута из корнера сјајно скочио и закуцао лопту у мрежу ривала.

Чували су Данци вођство, али како се меч ближио крају Норвешка је постајала све опаснија и успела је преко Ерлинга Халанда да смањи резултат. Ипак, након гледања ВАР-а погодак фудбалера Манчестер ситија је поништен због офсајда.

Оно што није успео да уради у 65. јесте у 72. минуту. Добио је сјајну лопту у простор од Мартина Одегарда, обишао је потом Каспера Шмајхела и није му након тога било тешко да затресе мрежу ривала.

Домаћин је до каја утакмица успео да постигне и трећи гол. Лоше је Орјан Ниланд испуцао лопту. Она је стигла до Виктора Кристијансена који је оштро по земљи послао пред гол ривала, где је добро постављен био Јусуф Поулсен који је поставио коначан резултат.

Подсетимо, Европско првенство игра се од 14. јуна до 14. јула, поред скандинавске селекције у групи Ц се налазе још Србија, Енглеска и Словенија. Наша репрезентација и Данска играју 25. јуна од 21 сат.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

СРБИ ПЕВАЛИ, А ОНДА... Онда су наишли Данци и десило се - ово! (ВИДЕО)

У току је последње, треће коло уводне фазе Европског првенства у фудбалу, а Србија је пред утакмицом одлуке: против Данске игра "бити или не бити" меч за свој о(п)станак на ЕУРО 2024. Уочи тог такмичарског наступа десила се једна занимљива сцена на улицама Минхена, града у коме се и игра поменути фудбалски мегдан.

25. 06. 2024. у 16:29

МОЖДА НИСАМ ЦЕЦА, АЛИ САМ У БРАКУ СА ФУДБАЛЕРОМ Карлеуша дала свој суд: Лука Јовић - тај вам је Обилић који вечерас убија Мурата!

"МОЖДА НИСАМ ЦЕЦА, АЛИ САМ У БРАКУ СА ФУДБАЛЕРОМ" Карлеуша дала свој суд: Лука Јовић - тај вам је Обилић који вечерас убија Мурата!

ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша у свом стилу је пружила подршку нашој фудбалској репрезентацији која вечерас игра утакмицу са Данском.

25. 06. 2024. у 13:17