КАКВА УТАКМИЦА НА ЕУРО 2024: Швајцарска искористила грешке Мађарске и победила на старту такмичења (ВИДЕО)

15. 06. 2024. у 16:55 >> 15:47

ФУДБАЛЕРИ Швајцарске победом су отворили Европско првенство. Они су у Келну савладали Мађарску са 3:1 и у одличном расположењу дочекују наставак такмичења.

Ако је судити по прве две утакмице очекује нас узбудљив ЕУРО 2024. За сада је постигнуто чак 10 голова.

Очекивао се много већи отпор изабраника Марка Росија, али "сајџије" су одиграле фантастичан меч, посебно прво полувреме после којег су имали предност од 2:0. Користили су зналачки грешке противника што им је у многоме олакшало посао на овом сусрету

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Од старта меча су изабраници Мурата Јакина решили да ставе до знања ривалу да они желе да буду ти који се питају за све на "Рајн Енерџи стадиону".

Швајцарској је 12 минута било довољно да дође до вођства. Квадво Дуа је добио сјајну лопту у простор од одличног Мишела Ебишера. Нападач Лудогореца је успео да савлада Петера Гулашија. Гол је најпре поништен, но након реакције из ВАР собе установљено је да офсајда није било па је на семафору стајало 1:0.

Наставиле су "сајџије" да нападају и након почетне предности. Таква игра им се исплатила пошто су у идеалном тренутку дошли до другог поготка. Играо се 45. минут када је Ебишер сјајним ударцем са неких 18 метара успео да после асистенције упише и погодак.

Реакција играча Мађарске била је много боља у другом полувремену. Кренули су играчи жустрије да нападају ка голу Јана Зомера и успели су да смање резултат и унесу неизвесност у утакмицу.

Барнабаш Варга је из сјајне у позиције у 63. минуту промашио гол ударцем главом, али три минута касније био је прецизан. Опет је шутирао главом после одличног центаршута Доминика Собослаја и успео је да матира голмана Интера и смањи резултат.

Покушале су и једна и друга репрезентација до краја утакмице да постигну још неки погодак. У томе је успела Швајцарска. Велику грешку направила је одбрана ривала. Вили Орбан је лоше реаговао, искористио је то Брил Емболо који је пребацио истрчалог Гулашија и поставио коначан резултат - 3:1.

"Сајџије" ће у другом колу играти против Шкотске, док ће Мађарска одмерити снаге са домаћином Немачком. Те утакмице на програму су 19. јуна.

Мађарска - Швајцарска 1:3 (0:2)

Стадион: "Рајн Енерџи". Гледалаца: 41.676. Судија: Славко Винчић (Словенија). Стрелци: Варга 66 (Мађарска) - Дуа 12, Ебишер 45, Емболо 90+3 (Швајцарска).

Мађарска (3-4-3): Гулаши - Ланг (од 46. Бола), Орбан, А. Салаи (од 79. Дардаи) - Фиола, Нађ (од 67. Клеинхеслер), Шафер, Керкез (од 79. Адам) - Д. Салаи, Варга, Собослај.

Швајцарска (3-4-3): Зомер - Шер, Аканђи, Родригез - Видмер (од 68. Стергију), Џака, Фројлер (од 86. Сијеро), Ендој (од 86. Ридер) - Ебишер, Дуа (од 68. Амдуни), Варгас (од 74. Емболо).

Друго полувреме: Мађарска - Швајцарска 1:3

90+3' - НОВИ ГОЛ! Швајцарска ће освојити три бода на старту Европског првенства. Ужасно је реаговао Вили Орбан, искористио је то Брил Емболо, пребацио је Гулашија и решио ову утакмицу.

90+1' - Утакмица је продужена за пет минута.

90' - Невероватна прилика за "сајџије". Џака је шутирао главом, али Гулаши је одлично интервенисао и спречио је капитена противничке репрезентације да практично реши утакмицу.

87' - Још један жути картон показао је Винчић. Овога пута се у бележници словеначког судије нашао Атила Виола, а потом је картон исте боје добио због приговора и селектор Швајцарске Мурат Јакин.

83' - Кренули су Мађари још агресивније ка голу ривала не би ли успели да избегну пораз на старту ЕУРО 2024.

71' - Добра прилика за Швајцарску. Ендој је шутирао искоса са леве стране. Одлично је био псотављен Орбан и "сајџије" су добиле само корнер после којег је Шер шутирао главом поред гола.

66' - МАЂАРСКА СМАЊУЈЕ РЕЗУЛТАТ! Оно што није испео само три минута раније јесте сада Варга. Центрирао је Собослај са леве стране, а играч Ференцвароша је одлично пратио акцију и главом је сместио лопту у мрежу ривала.

63' - Могла је Мађарска да се врати у меч и уведе неизвесност. Шутирао је главом из одличне позиције Барнабаш Варга, али лопта је отишла поред гола Зомера који је погледом пратио лет лопте.

60' - Други жути картон на утакмици добио је Ремо Фројлер који је са леђа фаулирао Доминика Соболсаја.

54' - Још једна одлична шанса за "сајџије". Шутирао је искоса са леве стране Варгас, али је голман Мађарске опет био добро постављен и зауставио је ударац фудбалера Аугзбурга. У проблему су Мађари. Не играју добро и имају заостатак од два гола.

48' - Прву прилику у другом полувремену имао је Дуа. Његов ударац зауставио је Гулаши. Након корнера створила се гужва у казненом простору Мађарске, но добро је реаговао Собослај и отклонио је опасност.

46' - Почело је друго полувреме и мењао је Марко Роси. Ван игре је остао Адам Ланг, а на терен је ушао Бендегуз Бога.

Прво полувреме: Мађарска - Швајцарска 0:2

45+2' - Завршено је прво полувреме утакмице у Келну!

45' - ШВАЈЦАРСКА ЈЕ ДУПЛИРАЛА ПРЕДНОСТ! Заслужиле су "сајџије" да увећају вођство. Примио је на левој страни лопту Мишел Ебишер, наместио ју је на десну ногу и одличним ударцем из даљине је успео да савлада Гулашија.

40' - Прву праву прилику имала је Мађарска. Ударац главом Вилија Орбана зауставио је Зомер. Ипак, да је фудбалер Лајпцига затресао мрежу, погодак би био поништен јер се штопер налазио у недозвољеној позицији.

37' - Не изгледају добро на терену репрезентативци Мађарске. Константно се игра на половини тима Марка Росија. Италијански стручњак може да буде задовољан што је само 0:1 на семафору.

29' - Одлично игра Швајцарска. Још једном су "сајџије" запретиле. Фабијан Шер је дуго вукао лопту, потом је шутирао искоса са десне стране, али је добро био постављен Вили Орбан и отклонио је опасност.

20' - Замало други гол у Келну. Велику грешку направио је Керкез. Додао је лош повратни пас, искористио је то Рубен Варгас изашао је сам испред гола Мађара, али је чувар мреже ове селекције одлично реаговао и спречио противника да постигне други гол.

13' - ШВАЈЦАРСКА ВОДИ! Повеле су "сајџије" преко Квадва Дуе. Ебишер је послао лопту у простор, а нападач Лудогореца је рутински савладао Петера Гулашија.

10' - Први ударац ка голу упутила је Мађарска. Лопту је од Фиоле добио Роланд Салаи чији шут је отишао високо преко гола ривала.

8' - Утакмица је почела агресивно са обе стране. Игра се жустро са доста дуела и за сада нема много течне игре.

ЖЕСТОКО Дуел на утакмици Мађарска - Швајцарска/ФОТО: Танјуг/АП

5' - Већ у 5. минуту је судија из Словеније Славко Винчић је показао први жути картон. Оштро је стартовао Силван Видмер и завршио у бележници главног арбитра.

2' - Прва озбиљнија ситуација испред гола Швајцарске. Ипак, због добре реакције одбране и голмана Јана Зомера није било озбиљне прилике за тим Марка Росија.

1' - Почела је утакмица у Келну, први су с центра кренули фудбалери Мађарске.

Састави тимова:

Мађарска (3-4-3): Гулаши - Ланг, Орбан, А. Салаи - Фиола, Нађ, Шафер, Керкез - Д. Салаи, Варга, Собослај.

Швајцарска (3-4-3): Зомер - Шер, Аканђи, Родригез - Видмер, Џака, Фројлер, Ендој - Ебишер, Дуа, Варгас.

Уочи меча:

Након што је домаћин Немачка убедљивим тријумфом над Шкотском отворила ЕУРО 2024, стање на табели групе А биће познато након што "11 зелених" и "сајџије" одиграју меч на "Рајн Енерџи стадиону" у Келну.

Вреди истаћи да су Мађари у квалификацијама били у групи са Србијом и завршили су је као први са 18 бодова, има ли су четири више од изабраника Драгана Стојковића Пиксија.

Знамиљиво, ове две селекције одиграће први сусрет још од 2017. године када је Швајцарска тријумфовала са 5:2 у квалификацијама за Светско првенство.

Тренер Мађарске Марко Роси неће моћи да рачуна на Лоика Нега, док су на другој страни ван строја двојица фудбалера Монака, Брил Емболо који ће ипак бити на клупи и Денис Закарија.

Све што вас занима везано за ЕУРО 2024 можете да пратите у лајв блогу на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: КИЛТОВИ НА СВЕ СТРАНЕ: Шкотске сукњице преплавиле Минхен

ЕУРО 2024: Албанци су потпуно шокирани, орлови имају разлог за славље и разлог за тугу!

ЕУРО 2024: Албанци су потпуно шокирани, "орлови" имају разлог за славље и разлог за тугу!

Европско првенство у фудбалу, ЕУРО 2024, хвата пун замах, а пренос уживо најважнијих вести петог "радног дана", уз обиље занимљивости, снимака, фотографија, утисака из репрезентације Србије, али и других учесника, имате прилику да пратите уживо уз блог портала "Новости".

18. 06. 2024. у 12:00 >> 14:06