ХРВАТСКА ЈЕ РАЗБИЈЕНА! Шпанија напунила мрежу "ватрених"

Александар Илић

15. 06. 2024. у 19:56 >> 19:03

ФУДБАЛЕРИ Шпаније у првом колу "Б" групе састали су се са Хрватском, "фурија" је убедљиво славила резултатом 3:0 (3:0)

ХРВАТСКА ЈЕ РАЗБИЈЕНА! Шпанија напунила мрежу ватрених

Ништа на почетку меча није наглашавало да ће други део првог полувремена обиловати узбуђењима. Стидљиво су оба тима почела, уз неколико спорадичних покушаја из даљине, а онда...

Два минута била су довољна "фурији" да угаси "ватру". Алваро Мората је у 29. минуту примио одлично додавање кроз средину од стране Фабијана Руиза, послао је лопту у леву страну Доминика Ливаковића.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Нису се још навијачи престали радовати, уследила је нова мајсторија. Педри је асистирао управо Руизу у 32. минуту за нову радост Шпанаца.

Пробудили су се Хрвати након тога, Имао је добру прилику два минута касније Марцело Брозовић, пробао је са ивице шеснастерца, Унаи Симон је лако укротио његов покушај, У завршници полувремена Јошко Гвардиол је пробао нешто између шута и центаршута, а Анте Будимир је закаснио на лопту.

Казна је уследила у другом минуту надокнаде. Карвахал је одлично реаговао на комбинацију из корнера Џамал је упутио центаршут, а стрелац гола је побегао дефанзивцима Хрватске, те је само ногом усмерио лопгу у мрежу

Узбудљиво је било од старта другог дела. Након свега неколико минута игре Џамал се нашао у стопостотној шанси, одбранио је Ливаковић.

Играо се 55. минут. Велика гужва пред голом Шпаније. Матео Ковачић је прошао убацио у средину, био је блокиран, па Станишић, на гол линији је Симон скинуо лопту са главе Андреја Крамарића.

Велико узбуђење пред голом Хрватске виђено је у 78. минуту. Опустили су се Шпанци, те је Унаи Симон погрешио, Мајер је добро реаговао, у гол шанси је био Бруно Петковић, оборио га је Родри, свиран је пенал који је Петковић промашио, притом је из одбитка постигао гол, али је био поништен због офсајда.

Мирно је у завршници било, те је Шпанија уписала прву победу на Европском првенству и то у дербију против освајача бронзане медаље са Светског првенства у Катару.

ШПАНИЈА - ХРВАТСКА  3:0 (Мората 29', Фабијан Руиз 32', Карвахал 45+2')

90+ Пет минута продужен је меч

80' ПОНИШТЕН ГОЛ ХРВАТСКЕ! Шутирао је управо Петковић, одбранио је Симон, али ипак на одбитак је натрчао Петковић. Након прегледа ВАР снимка Мајкл Оливер је поништио гол Хрватске.

78' ПЕНАЛ! Унаи Симон је погрешио, Мајер је добро реаговао, у гол шанси је био Бруно Петковић, оборио га је Родри.

73' Опао је ритам игре. Шпанци задовољни резултатом, затворили су добро пут ка свом голу.

64'  Повредио се Алваро Мората. Морао је да напусти терен.

55' Ковачић је прошао убацио у средину, био је блокиран, па Станишић, на гол линији је Симон скинуо лопту са главе Андреја Крамарића.

52' Фантастично брани Доминик Ливаковић, Ламин Џамал се нашао у прилици.

50' Пробудили су се Хрвати на старту другог полувремена. Имају лопту у својим ногама, контролишу игру, али за сада ништа више од тога.

46' Настављен је меч.

Чак се и Хрвати смеју мукама својих репрезентативаца.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

45+2' ГОЛ ШПАНИЈА, Дани Карвахал! Ау, распала се игра Хрватске, Карвахал је одлично реаговао на комбинацију из корнера Џамал је упутио центаршут, а стрелац гола је побегао дефанзивцима Хрватске, те је само ногом усмерио лопгу у мрежу

45+1 - Шут Матеа Ковачића, непрецизан је био.

45' - Два минута продужен је први део меча.

45' Крамарић је шутирао са преко 30 метара, далеко од гола отишао је његов ударац.

41' Велика шанса за Хрватску, Јошко Гвардиол је искоса шутирао, Анте Будимир је закаснио на другој страни.

33' Марцело Брозовић је снажно шутирао, Мајер ннатрчава на одбитак, погодио је спољни део мреже!

32' ГОЛ ШПАНИЈА! Фабијан Руиз! Соло акција "фурије", завршио ју је Фабијан Руиз шутем уз десну стативу

29' ГОЛ ШПАНИЈА! Мората!  Фабијан Руиз је одлично проиграо капитена Шпаније који је изашао иза леђа одбране и матирао Ливаковића.

23' Први ударац ка голу Шпаније, Анте Будимир је главом покушао да савлада Унај Симона, упутио је лопту преко гола.

20' На обе стране навијачи шире љубав на трибинама. То није промакло оштром оку фоторепортера на стадиону.

18' Оборио је Кукуреља фудбалера Хрватске, Модрић је убацио лопту у шеснаестерац, одбранили су се Шпанци.

15' Превише је Џамал чекао, пришли су му дефанзивци Хрватске, те само гол-аут.

14' Миран почетак меча. Нема озбиљнијих претњи по гол на обе стране. Иако се ради о дербију дана у коме су навијачи од самог старта дуела очекивали беспоштедну борбу и игру на гол више.

7' Запретио је сада и Мората, сигуран је био на ударац из даљине Доминик ЛИваковић

5' Пет минута требало је за прву шансу. Џамал је проиграо Педрија који није најбоље разумео његову намеру, те је закаснио на ту лопту.

4'  Миран почетак меча. Игра се на средини терена.

1' Утакмица је почела.

17.48 - Јоаким Лев и Ханси Флик поново су на трибинама и прате меч Шпаније и Хрватске...

17.47 - Велики редови настали су испред стадиона у Берлину, пола сата пред почетак меча, неколико хиљада навијача Хрватске још увек је напољу, те су због тога упутили звиждуке.

17.45 - ПОСЕБАН ДАН ЗА МЛАДОГ ШПАНЦА: Ламин Јамал исписао историју!

17.23 - Док чекамо на почетак дербија дана, јавности се обраћа српски селектор:

БУРНО ПРЕД СРБИЈА - ЕНГЛЕСКА! Пикси се обраћа нацији

УОЧИ МЕЧА

ШПАНИЈА - ХРВАТСКА

Стадион: Олимпијски стадион Берлин

Судија: Мајкл Оливер

Шпанија: Унаи Симон - Карвахал, Ле Норманд, Наћо, Кукурела - Педри, Родри, Фабиан Руиз - Џамал, Мората, Вилијамс.

Хрватска: Ливаковић - Гвардиол, Понграчић, Шутало, Станишић - Ковачић, Брозовић, Модрић - Крамарић, Будимир, Мајер.

Шпанија је уз Немачку освојила три титуле шампиона Европе, а на 17. Европском првенству ће након смене генерација покушати да оду корак даље него на претходном где су заустављени у полуфиналу.

"Фурија" је на Еуро 2024 успела да се рутински пласира, а били су у групи са Шкотском, Норвешком, Грузијом и Кипром.

Поред промене великог броја играча, на клупу је сео Луис де ла Фуенте, који је занат пекао у млађим селекцијама репрезентације, а након одласка Луиса Енрикеа преузео је сениорски тим.

Алваро Мората предводи Шпанију, која у тиму има Родрија, Данија Карвахала и Ејмерика Лапорта, а поред искуства ту су и млади играчи жељни доказивања.

Хрватска важи за једну од најискуснијих селекција у Немачкој, а опроштајно би ово првенство могло да буде за неколицину играча, укључујући и Луку Модрића. Првенство у Немачкој биће им седмо у низу.

Хрвати су до Еура 2024 стигли након квалификација у којима су наступали са Турском, Велсом, Летонијом и Јерменијом. "Ватрени" су завршили на другом месту, са бодом мање од Турске и четири више од Велса.

Током свог седмогодишњег мандата, Златко Далић је успео да Хрватску одведе до другог и трећег места на Светским првенствима. Каријеру је започео у Вараждину, а пре него што је постао селектор, предводио је неколицину клубова на Блиском истоку.

Лука Модрић ће свакако бити највећа узданица Хрватске на предстојећем Евру.

Осим њега, од искуснијих играча Хрватска се може ослонити на Матеа Ковачића, Домагоја Виду, Андреја Крамарића, Марсела Брозовића и Доминика Ливаковића. Најбољи стрелац Хрватске на Европским првенствима је Иван Перишић са четири постигнута гола.

БОНУС ВИДЕО: НАСТАВЉА СЕ МИСИЈА ЕУРО 2024: Орлови у добром расположењу на другом тренингу у Аузбургу

ЕУРО 2024: Албанци су потпуно шокирани, орлови имају разлог за славље и разлог за тугу!

ЕУРО 2024: Албанци су потпуно шокирани, "орлови" имају разлог за славље и разлог за тугу!

Европско првенство у фудбалу, ЕУРО 2024, хвата пун замах, а пренос уживо најважнијих вести петог "радног дана", уз обиље занимљивости, снимака, фотографија, утисака из репрезентације Србије, али и других учесника, имате прилику да пратите уживо уз блог портала "Новости".

18. 06. 2024. у 12:00 >> 15:58