ФАНТАСТИЧАН ПОЧЕТАК ДАНА: Холанђани после хаоса и преокрета показали класу

16. 06. 2024. у 16:54 >> 15:57

Фудбалска репрезентација Холандије савладала је селекцију Пољске резултатом 2:1 у првом мечу трећег дана на Европском првенству у оквиру групе Д.

Пољска - Холандија(1:2)

Холандија је од самог старта наметнула свој ритам. Напади су се ређали као на траци и Коди Гакпо је правио много проблема Шћесном. Одолевали су Пољаци свим нападима "лала", а онда су успели да казне све промашаје Холанђана. Након једног добро изведеног корнера Адам Букса се сјајно снашао у шеснаестерцу и довео Пољаке у вођствво.

Није овај гол пореметио изабранике Роналда Кумана који су наставили са нападима на гол Пољске. Коди Гакпо је поново био нерешива енигма за дефанзивце "црвено-беле орлове", и тако је у 29. минуту довео свој тим до изједначења после сјајне акције. Након овог гола, мировале су мреже, али и игра до краја првог полувремена.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Почетак другог полувремена опет су обележили Холанђани. Нападали су и правили проблеме Пољацима и гол је сво време "висио у ваздуху". Нису успели да постигну гол "орање", па су неколико врло опасних напада имали Пољаци, али су и они остали "кратки". До краја меча оба селектора су пробала да изменама продрмају екипу, али је Роланд Куман погодио када је у састав убацио Вута Вегхорста. Он је након сјајног центаршута Акеа једном додиром матирао Шћесног и довео Холандију у вођство. Имали су након овог поготка Пољаци неколико својих шанси, нападали су не би ли изборили изједначење, али је Холаднија одолела и на крају заслужено славила у Хамбургу.

Друго полувреме:

90' + 5' - Крај меча! Холандија је победила!

90' + 5' - Залевски није искористио последњу прилику! Млади фудбалер је покушао из далека али је холандски голман био сјајан.

89' - Сада су Пољаци имали феноменалну шансу! Пјетровски је прошао и асистирао Свидерском, али ови резервисти нису успели да донесу изједначење. Играће се још пет додатних пет минута.

83' - ГОЛ! Резервиста Вут Вегхорст је донео предност Холандији!

78' - Покушава Пробијерж да продрма екип. Уместо Зјелинског ушао је Пјотровски

73' -  Вратили су "орање" предност на своју страну, када су посед и шансе у питању. Гакпо и Думфрис покушавали су, али опет је фалила реализација.

62' - Пољаци су сада ти који доминирају. Практично не излазе из шеснаестерца Холанђана. Залевски је пропустио сјајну шансу. Симонс и Верман су ван игре, а у ушли су Вајналдум и Мален.

59' - Враћа се Пољска! Две фантастичне шансе, али оно што је промашио Кивиор је нешто о чему ће се причати. Сам је остао, као дух, на једанаестрцу, али је био непрецизан. Након што се лопта одбила до Зјелинског он је пробао ал био је то лак посао за Вербругена.

54' - Поново је "пукла" одбрана пољске. Гакпо и Симонс су имали феноменалну шансу, али опет непрецизно.

47' - Одмах су кренули офанзивно Холанђани, али је Шћесни опет био сјајан на голу!

45' - Почело је друго полувреме! Са центра су кренули Холанђани, а Пољаци су направили измену. Модер је ушао уместо Шиманског.

Прво полувреме:

45' + 1' - Пред сам крај првог полувремена, Депај је солидно шутирао, али опет поред гола. Завршен је први део утакмице.

42' - Шта је промашио Гакпо?! Иако је постигао гол, сада се прописно обрукао! Промашио је чисту шансу за 2:1.

40' - Пао је темпо игре након гола Холанђана. Без превише шанси на обе стране, углавном се игра на средини терена.

29' -  ГОЛ! После безброј напада Гакпо је коначно погодио! Холандија изједначује!

27' - Настављају се напади "лала". Думфрис је покушао али поново није био прецизан.

20' - Покушала је Холандија да изједначи. Ван Дајк је фантастично шутирао са ивице казеног простора, али Шћешни некако усепо да одбрани!

16' - ГОЛ! После силних напада Холанђана је уследила казна Пољака. Адам Букса је стрелац после корнера.

14' - Поново оспасност за гол Пољске. Ћави Симонс је шутирао из даљине али је лопта поново отишла поред гола.

10' - Рејиндерс је био у најопаснијој шанси за Холандију, али лопта је отишла мало поред гола. У првих десет минута Хонађани су доминатнији, али без конкретне реализације.

3' - Одмах је Коди Гакпо покушао, али је био непрецизан. Холандија је потом имала корнер, али није било превише опасности по гол Шћесног.

1' - Почела је утакмица! Пољска је кренула са центра.

14.30 - Док се чека да судија одсвира почетак меча, навијачи су већ на стадиону и поред свега што се догодило, делује да је атмосфера сјајна.

САСТАВИ:

Пољска (3-4-2-1) - Шћесни - Беднарек, Саломон, Кивијор – Франковски, Романчук, Зјелински, Залевски – Урбански, Шимански - Букса.

Холандија (4-3-3) – Фербруген – Дамфрис, Де Фрај, Ван Дајк, Аке – Шутен, Ферман, Рајндерс – Ћави Симонс, Гакпо, Депај.

Уочи меча:

Пољаци и Холанђани отвориће данашњи дан на ЕУРО 2024. Пољаци ће у данашњем мечу бити озбиљно ослабљени пошто њихов селектор не може да рачуна на Роберта Левандовског, међутим ни Холандија од раније не може да рачуна на Френки де Јонга и Теун Копмајнерса који ће пропустити ЕУРО 2024 због повреда. Оно што је привукло пажњу пре овог меча јесте инцидент који се десио, када је немачка полиција пуцала у једног навијача који је код себе имао оружије.

БОНУС ВИДЕО: ЕУРО 2024: Навијачи дошли да поздраве репрезентацију, са трибина се ори "Србија, Србија"

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

СРБИ ПЕВАЛИ, А ОНДА... Онда су наишли Данци и десило се - ово! (ВИДЕО)

У току је последње, треће коло уводне фазе Европског првенства у фудбалу, а Србија је пред утакмицом одлуке: против Данске игра "бити или не бити" меч за свој о(п)станак на ЕУРО 2024. Уочи тог такмичарског наступа десила се једна занимљива сцена на улицама Минхена, града у коме се и игра поменути фудбалски мегдан.

25. 06. 2024. у 16:29

МОЖДА НИСАМ ЦЕЦА, АЛИ САМ У БРАКУ СА ФУДБАЛЕРОМ Карлеуша дала свој суд: Лука Јовић - тај вам је Обилић који вечерас убија Мурата!

"МОЖДА НИСАМ ЦЕЦА, АЛИ САМ У БРАКУ СА ФУДБАЛЕРОМ" Карлеуша дала свој суд: Лука Јовић - тај вам је Обилић који вечерас убија Мурата!

ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша у свом стилу је пружила подршку нашој фудбалској репрезентацији која вечерас игра утакмицу са Данском.

25. 06. 2024. у 13:17