БИЋЕ ДРАМЕ У ПОСЛЕДЊЕМ КОЛУ ЕУРО 2024: Резултат по мери и једних и других, али Шкоти ће бити у посебном проблему (ФОТО/ВИДЕО)

19. 06. 2024. у 22:55 >> 22:02

Фудбалска репрезентација Шкотске одиграла је нерешено са селекцијом Швајцарске 1:1 у другом колу групе А Европског првенства.

У првих десет минута виђена је права "успаванка" у последњем мечу данашњег дана ЕУРО 2024.До 13. минута није било нити једне озбиљније прилике, да би онда Мектомини упутио један, наизглед, безазлен шут ка голу, али је лоша реакција Фабијана Шера скренула лопту ка голу Зомера и Шкоти су повели са 1:0. Након тога, изабраници Мурата Јакина су покренули офанзиву и свим силама напали противника. Није било великих шанси све до 26. минута кад је шкотска одбрана направила велику грешку, и до лопте је дошао Ђердан Шаћири који је постигао сјајан погодак.

Након тога, из једног корнера и Ндаје је усепо да постигне погодак, али је ВАР показао да је у питању офсајд. Након тога, спласла је иницијатива Швајцараца и до краја полувремена није било великих прилика на обе стране.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Други део меча почео је нешто узбудљивије. Било је прилика на обе стране, али ни једна није била толико озбиљна да је дошло до промене резултата. Имали су Швајцарци својих прилика, Ндоје је био сам пред голом али није било промене резултата. Оно што је задесило Шкотску, много је већи проблем био јер је Тирни изнет помоћу носила са терена. Ово је већ друга повреда за Шкоте на овом турниру и свакако да ће им у наставку бити много теже. До краја сусрета Емболо је имао још једну шансу, када је постигао гол али је ВАР опет понишито гол. До краја меча била је још по једна шанса на обе стране, али је резултат остао непромењен и у последњим мечевима ће се одлучивати ко ће проћи даље.

У последњем колу Швајцарска ће одмерити снаге са домнаћином Немачком, која је данас раније обезбедила пролаз у наредну фазу такмичења, док ће Шкотска играти против Мађарске где ће тражити своје шансе за пролаз у осмину финала. Након данашњих мечева Немачка има шест бодова, Швајцарска четри, Шкотска један, а Мађарска је без бодова.

Шкотска - Швајцарска(1:1)

Друго полувреме:

90' + 4' - Крај меча! Швајцарска и Шкотска су поделили бодове!

90' + 2' - Мактомини је био у сјајној прилици, али остаје 1:1

90' - Играће се још четири минута

90' - Велика прилика за Амдунија, имао је шансу за потпуни преокрет, али је био непрецизан.

83' - Емболо је постигао погодак, али био је офсајд!

82' - Мектоними је покушао из волеја, била је сјајна прилика, али нема успеха.

78' - Ндоје је опет покушао, али је било без успеха.

76' - Пробали су Шкоти после корнера, пао је Гилмор али ништа од једанаестерца.

69' - Мекин је после заустављања Емболоа у контру зарадио жути картон!

67' - Сјајна прилика за Шкотску! После прекида Робертсон је сјајно центрирао, али је пука срећа спасла Швајцарску! Статива!

64' - Поново је сјајну прилику имао Варгас, али је лопта отишла преко пречке.

61' - Уместо Шаћирија је ушао Емболо, а Тирни мора да изађе уз помоћ носила. На терену уместо њега је Макена.

59' - Невероватно шта је промашио Ндоје! Био је сам пред шкотским голом, међутим лопта је отишла поред гола. Много већи проблем је задесио Шкоте јер се Тирни повредио.

56' - Варагас је покушао са дистанце, али је Ган био добро постављен. Остаје 1:1

52' - Обе екипе су имале своје прилике, али ни једна није била превише озбиљна.

45' - Почело је друго полувреме! Први са лоптом крећу Швајцарци!

Прво полувреме:

45' + 3' - Крај првог дела утакмице! На паузу се иде са нерешеним исходом!

45' - Играће се још три минута у првом полувремену.

43' - Кренуо је Ндоје у продор, потом пау у шеснаестерцу, али ништа од казненог ударца!

41' - Након корнера сјајно је упутио лопту у шеснаестерац Роберстон, фантастично је реаговао Адамс, али је Зомер одбранио!

34' - ВАР је потврдио! Нема другог гола за Швајцарску!

32' - Прелепа акција Швајцарске, од Зомера до Ндојеа, али нажалост млади напдач није успео да матира Гана који је фантастично реаговао. После корнера Ндоје је успео да дође до поготка, али ВАР ће гледати да ли је офсајд

31' - Родригез је неопрезно стартовао и зарадио жути картон, први који је додељен на овом мечу.

29' - Потпуно се вратила Швајцарска! Сада је и Видмер покушао из даљине али није био прецизан!

26' - ГОЛ! Огромна грешка Шкостке одбране и погодак Шаћирија са неких двадесетак метара!(ВИДЕО)

22' - Преузели су Швајцарци иницијативу сада. Покушавају на све начине да дођу до гола Гана, али ни један напад није био превише опасан.

16' - Одмах је пробао да узврати Рикардо Родригез, али је шут био непрецизан.

13' - ГОЛ! Шкотска води 1:0 Мектомини је шутирао из шеснаестерца, али му је "помогао" Фабијан Шер који је лоше интервенисао и скренуо лопту у сопствени гол! (ВИДЕО)

10' - Ништа се не дешава у првих десет минута. Ни једна репрезентација није успевала озбиљније да запрети и претежно се игра на средини терена.

1' - Меч је почео! Са центра су кренули фудбалери Шкотске!

Састави:

Шкотска: Ган - Ралстон, Хендри, Хенли, Тирни, Робертсон - Гилмур, Мекгрегор, Мекгин, Мектиомини - Адамс

Швајцарска: Сомер - Шар, Родригес, Аканџи - Видмер, Фројлер, Џака, Шаћири - Варгас, Абишер - Ндоје

Уочи меча:

Репрезентација Шкотске после убедљивог пораза од домаћина Немачке(5:1) покушаће да против Швајцарске дође до првих бодова у групи. Швајцарци су у првом колу забележили тријумф над Мађарском од 3:1 и евентуална победа би их одвела у други круг. У првом мечу данашњег дана, Немачка је савладала Мађарску и тако постала прва селекција која је обезбедила пласман у осмину финала.

БОНУС ВИДЕО: ПУНЕ УЛИЦЕ СРПСКИХ НАВИЈАЧА: "Орлови" ће имати велику подршку против Енглеске

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, Убиј Србина је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, "Убиј Србина" је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

Истрага УЕФА поводом скандала на Европском првенству у фудбалу, када су хрватски и албански навијачи заједно певали "Убиј, убиј, убиј Србина, Србина, Србина!" заправо је једна велика шарена лажа, чији је закључак да је поменуто скандирање, заправо, дозвољено. Јер - кажњиво није.

27. 06. 2024. у 17:10