СЛОВАЧКА И УКРАЈИНА ПРИРЕДИЛЕ ТРИЛЕР, АЛИ... Беснела Русија, а љут био и Зеленски

Новости онлине

21. 06. 2024. у 16:54 >> 16:54

Словачка и Украјина одиграле су занимљиву утакмицу 2. кола на ЕУРО 2024, а она је, поред лепих голова и преокрета (Украјинци су у другом полувремену са два поготка дошли до 2:1), изнедрила и неке сцене на трибинама које су изнервирале и Русе, али и украјинског председника Владимира Зеленског.

Најпре је, и пре првог судијског звиждука, Русија била запањена када су украјински навијачи почели да на заставама исписују поруке подршке батаљону Азов, ког Руска Федерација сматра терористичком организацијом.

Украјински навијачи пишу "Ослободите АЗОВ" на застави пред меч са Словачком / FOTO: Tanjug/AP

Потом је је фудбал преузео главну реч. И то у словачком извођењу, најпре. Зауставивши Довбика, најбољег стрелца шпанског првенства, Словаци су наметнули свој стил игре и преко Шранца, у 17. минуту, после неколико добрих одбрана Трубина, дошли до предности. Њу је Украјина могла да анулира у неколико ситуација, а у томе дуго није успевала. Мада, поправила је прилично своју игру после примљеног гола.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

У међувремену, након што су Руси били изнервирани пред почетак меча, председник Украјине Владимир Зеленски је то постао током првог полувремена. Наиме, поједини Украјинци су на утакмици са Словачком развили заставу на којој је било исписано "Вратите нам изборе" (Зеленски, подсетимо, влада и након што му је истекао мандат).

Али, и то је уступило место фудбалу, и то далеко бољем украјинским издањем, са звездом Динама из Кијева, Миколом Шапаренком у главној улози.

Он је у 54. минуту искористио додавање Зинченка у контри да изједначи резултат, а затим је у 80. постао асистент када је сјајним лоб-додавањем омогућио резервисти Роману Јаремчуку да изведе своју мајсторију: десном ногом је примирио лопту која га је прелетела, а чим му је то стопало дотакло тло, одмах га је искористио да лопту "ћушне" покрај изненађеног Дубравке.

У трећем колу Украјина ће играти против Белгије, а Словачка против Румуније.

Претходно, у суботу од 21 играју Белгија - Румунија.

КРАЈ! Словачка - Украјина 1:2

90' - Велика иницијатива Словачке. Последњи моменти меча су у току...

90' - Имали су Словаци шансу после корнера, но спетљао се један њихов играч на око 15 метара од гола. Просто, промашио је лопту...

90' - Шапаренко, досадашњи јунак украјинске селекције, напушта игру, мења га Таловјеров. Претходно је код Словака ушао и Сауер, уместо стрелца Шранца.

90' - У току је судијска надокнада времена, играће се пет додатних минута.

86' - Две нове измене Украјинаца. Мудрик и Бражко су изашли, а ушли су Малиновски и Сидорчук.

82' - Одличан гол: Овако је Украјинац Роман Јаремчук затресао мрежу Словачке (ВИДЕО)

81' - Шапаренко, стрелац првог поготка, је одличим, дугим додавањем пронашао Романа Јаремчука, а играч Валенсије је, пробивши се по десној страни у казнени простор - савршено примирио лопту и надмудрио из следећег корака голмана Словачке. Мајсторски, нема шта.

80' - Гол, Украјина је преокренула! Стрелац је резервиста Јаремчкук!

74' - Статива! Мудрик, у контри 2 на 2, шутира искоса с леве стране у ближи угао, погађа спољни део оквира гола. Био је голман Словачке на правом месту, пустио је да лопта удари у стативу и оде даље од њега.

67' - Ханцко не може да настави, повреда препоне је учинила своје. Он, али и опасни Хараслин постају нови замењени играчи Словачке, ушли су Суслов и Оберт. Две измене и код Украјинаца. Изашли су Довбик и Јармоленко, а ушли Јаремчук и Зубков.

61' - Пех за Словаке. Само што су Бенес и Стрелац ушли у игру уместо Дуде и Бозеника, повредио се њихов суанродник, одлични дефанзивац Давид Ханцко. Пао је на траву, сам, и затражио помоћ.

Микола Шапаренко слави гол за Украјину против Словачке на ЕУРО 2024 / FOTO: Tanjug/AP

56' - Овако је Микола Шапаренко дао гол за Украјину против Словачке (ВИДЕО)

54' - Гол! Украјина је изједначила! Шапаренко је стрелац. И то после контре, која је деловала као заустављена. Ипак, уследило је додавања Зинченка с леве стране и егзекуција са око седам метара - 1:1.

50' - Украјинци први у опасном нападу после великог предаха, а Довбик, њихов нападач, не успева добро да захвати лопту главом после прилично квалитетног центаршута Мудрика с левог крила.

46' - Друго полувреме је почело, и одомах потом судар главама. Пекарик и Зинченко су завршили на трави, изгледа да је словачком репрезентативцу, Пекирику, то теже пало, дуже је остао да лежи.

Ако су Руси били изнервирани пред почетак меча, председник Украјине Владимир Зеленски је током њега. Наиме, поједини Украјинци су на утакмици са Словачком развили заставу "Вратите нам изборе" (Зеленски, подсетимо, влада и након што му је истекао мандат).

Крај полувремена. Прилично бурног. Најпре је, и пре првог судијског звиждука, Русија била изнервирана када су украјински навијачи почели да на заставама исписују поруке подршке батаљону Азов, ког Руска Федерација сматра терористичком организацијом, а онда је фудбал преузео главну реч. И то у словачком извођењу, најпре. Зауставивши Довбика, најбољег стрелца шпанског првенства, Словаци су наметнули свој стил игре и преко Шранца дошли до предности. Њу је Украјина могла да анулира у неколико ситуација, а у томе засад није успела.

Детаљ са утакмице Украјина - Словачка на Европском првенству у фудбалу / FOTO: Tanjug/AP

44' - Хараслин, асистент код првог гола, умало доноси 2:0 Словачкој. Шут са 17 метара, искоса с леве стране у ону даљу - одбранио му је Анатолиј Трубин, голман Украјинаца.

42' - Зинченко је пробао да "из мртвог угла", својеврсног "скраћеног корнера", из слободног ударца изјдначи ударац, а на правом месту и уз добру интервенцију нашао се голман Словачке Дубравка.

40' - Украјинска игра се поправила од 20. минута и она је сада опаснија екипа. Довбик је овога пута направио прекршај над Ханцком у супаричком, казненом простору Словачке, па је напад Украјине прекинут одлуком енглеског арбитра Мајка Оливера.

36' - Мудрик у новој доброј прилици, а како је поново оклевао, Словачка се спасила.

34' - Велика прилика за Украјину! Прва права. Статива је, притом, погођена у једној повећој гужви, а онда су арбитри рекли да се све то не важи, јер је приликом поменутог шута један од украјинских играча био у офсајду. Није било свеједно Словацима у овој ситуацији. Ни најмање.

Навијачице Словачке и Украјине / FOTO: Tanjug/AP

30' - Почиње киша у Дизелдорфу. И то мало јача.

26' - Нови напад Украјине који је обећавао, а завршио се недовољно добро да би се изједначило. Јармоленко је био у солидној ситуацији.

21' - Покушавају Украјинци да узврате ударац, "Михајло од 100 милиона" Мудрик, члан Челсија и најскупље плаћени украјински фудбалер свих времена - шутирао је небу под облаке.

Иван Шранц слави гол за Словачку против Украјине на ЕУРО 2024 / FOTO: Tanjug/AP

18' - Овако је Иван Шранц дао гол за Словачку против Украјине (ВИДЕО)

17' - Гол! Сада не помаже ни Трубин, Словачка води! Хараслин је центрирао са леве стране, са саме линије, а лопта прелетела украјинску одбрану, па ју је главом код даље, десне стативе, Шранц главом сместио у мрежу - и то "жабицом".

16' - Нова шанса за Словачку! Ханцко шутира из слободњака, а Трубин се изврсно баца у десну страну и брани.

13' - Прва и то врло лагана интервенција словачког голмана, Дубравке.

12' - Нови покушај Словака, Дуда је опробао ударац. Ни то није довољно за промену резултата.

10' - Голман Украјине Анатолиј Трубин са две интервенције у једном минуту спасава своју екипу! Аух, какав словачки притисак... Шранц је шутирао искоса с десне стране, сјајно му је одбранио чувар мреже украјинске селекције, а потом је с леве стране пробао Дуда, и њему и то ногом Трубин брани шут.

6' - Уводни моменти пролазе у иницијативи Словачке. Приличној.

15.01 - Меч је почео! И то, на згражавање Русије и Руса јер су поједини украјински навијачи узели маркере и на украјинским заставама писали (на енглеском језику) "Ослободите АЗОВ". А батаљон АЗОВ се у Руској Федерацији сматра терористичком организацијом и већина његових преживелих чланова је заробљена током рата у Украјини, односно "Специјалној војној операцији", како то Русија зове.

Украјински навијач на мечу са Словачком / FOTO: Tanjug/AP

14.55 - Химне су интониране, па је све спремно за утакмицу (у којој Украјиници имају четири промене у односу на 1. коло, а најзвучнија је да голман Реала Луњин не брани после три примљена гола од Румуна, већ га мења Трубин). Меч ће почети после минута аплауза за познатог европског фудбалског радника који је јуче преминуо, Герхарда Ајгнера, који је десет година (1989. - 1999.) био генерални секретар УЕФА.

14.24 - Ево и састава

Словачка: Дубравка - Пекарик, Вавро, Шкринијар, Ханцко - Куцка, Лоботка,  Дуда - Шранц, Боженик, Хараслин

Украјина: Трубин - Тимчик, Забарњи, Матвлиенко, Зинченко - Шапаренко, Бражко, Судаков - Јармоленко, Довбик, Мудрик

Уочи меча

Подсетимо, у првој својој утакмици на турниру у Немачкој, Украјинци су декласирани - Румунија им је напунила мрежу.

Сада ће "вађење" бити баш тешко, јер иако ривал није неког "звучног" фудбалског имена, у питању је Словачка - која је приредила највећу сензацију у досадашњем току ЕУРО 2024, победивши Белгију, једног од притајених фаворита за трон.

Ако вас Европско првенство у фудбалу занима, све оно најважније и најзанимљивије са њега - пратите на посебној страници портала "Новости" посвећној ЕУРО 2024.

Бонус видео: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, али када се чуло "Јуриш!" - нису се добро провели

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, Убиј Србина је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, "Убиј Србина" је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

Истрага УЕФА поводом скандала на Европском првенству у фудбалу, када су хрватски и албански навијачи заједно певали "Убиј, убиј, убиј Србина, Србина, Србина!" заправо је једна велика шарена лажа, чији је закључак да је поменуто скандирање, заправо, дозвољено. Јер - кажњиво није.

27. 06. 2024. у 17:10