СРПСКИ СУДИЈСКИ ЕКСПЕРТ ТВРДИ: Лука Јовић није дао гол у 95. минуту меча Србија - Словенија

22. 06. 2024. у 22:00

СРБИЈА је голом Луке Јовића у петом минуту надокнаде меча дошла до бода против Словеније (1:1), а судијски експерт Дејан Недић, након меча је подигао буру једном изјавом.

Недић је искористио обраћање путем РТС-а где ради као судијски експерт да изрази незадовољство због нетачног начина на који извештавају медији о голу Луке Јовића у "95. минуту".

- Није наш Јовић постигао гол у 95. минуту, већ у 90. +5 минуту. То је пети минут надокнаде, зато што постоји додатно време које се надокнађује. На стадиону на семафору не сме да стоји време "95", већ семафор стаје у 90. минуту, а онда се минути надокнађују. И делегат утакмице Србије и Словеније је после Јовићевог гола уписивао да је Јовић дао гол у 90. плус 5. минуту надокнаде, објаснио је Недић.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Недић је додатно појаснио када заправо може да се користи израз „95. минут“:

- Знате кад је 95. минут? У продужецима, када имамо 120 минута. И поновићу још једном, да запамтимо за век и вјекова, не постоји 92. минут, већ 90. плус два минута, закључио је Недић.

БОНУС ВИДЕО: КИЛТОВИ НА СВЕ СТРАНЕ: Шкотске сукњице преплавиле Минхен

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00