БЕЛГИЈАНЦИ СВЕ "ЗАКУВАЛИ": "Црвени ђаволи" надиграли Румунију за прве бодове на ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

22. 06. 2024. у 22:50

ФУДБАЛЕРИ Белгије освојили су прве бодове на Европском првенству у Немачкој, пошто су у Келну победили Румунију са 2:0.

БЕЛГИЈАНЦИ СВЕ ЗАКУВАЛИ: Црвени ђаволи надиграли Румунију за прве бодове на ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

Свесни су били изабраници Доменика Тедеска колику важност има ова утакмица. То их није омело, чак напротив већ у 2. минуту су дошли до предности. Ромелу Лукаку је сјајно оставио лопту за Јурија Тилеманса који је шутирао из прве са 16 метара и Флорин Ница није могао ништа да уради у тој ситуацији.

Тим Едварда Јорданескуа је у 4. минуту могао да поравна резултат, али је Коен Кастелс зауставио ударац Радуа Драгушина. Од тог момента па до краја првог полувремена претежно се играло пред голом Румуније.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Белгија је ређала прилике, но пропуштали су их Ромелу Лукаку, Доди Лукебакио, Кевин де Брујне, па се на одмор са голом предности за "црвене ђаволе".

Ништа се на терену није променило ни у наставку утакмице. Ређале су се прилике пред голом Нице, али резултат се није мењао све до 80. минута. Најопасни је био Де Брујне и награђен је поготком. Успео је да побегне одбрани ривала и матира голмана противничке репрезентације.

Могли су Румуни да изједначе резултат пре него што је фудбалер Манчестер ситија успео да се упише у стрелце. Ударац Дениса Мана из близине је сјајном интервенцијом зауставио Кастелс.

Али вреди поменути и Ромелуа Лукакуа коме се никако не да да на овом првенству затресе мрежу. Постигао је погодак, но он је поништен због минималног офсајда. То је њему био трећи гол на ЕУРО 2024 и сваки пут се умешао ВАР, те је и даље без постигнутог гола на континенталном такмичењу.

Могла је Белгија да постигне још више погодака. Ипак, Ница је био на висини задатка и у већини случајева је спречио ривала да затресе његову мрежу још неки пут.

Што се групе Е тиче, све је отворено јер су "црвени ђаволи" све "закували" пошто после њиховог тријумфа све четири селекције - Словачка, Белгија, Румунија и Украјина имају по три бода.

У последњем колу снаге ће одмерити Белгија - Украјина и Румунија - Словачка, после ког ће се знати ко иде у осмину финала, а ко завршава учешће.

Белгија - Румунија 2:0 (1:0)

Стадион: "Рајн Енерџи" (Келн). Гледалаца: 42.535. Судија: Симон Марчињак (Пољска). Стрелци: Тилеманс 2, Де Брујне 80 (Белгија).

Белгија (3-4-3): Кастелс - Кастањ, Фас, Фертонген - Доку (од 72. Караско), Тилеманс (од 72. Мангала), Онана, Теат (од 77. Дебаст) - Де Брујне, Лукаку, Лукебакио (од 56. Тросар).

Румунија (4-1-4-1): Ница - Рацију (од 90. Сореску), Драгушин, Бурка, Банку - М. Марин (од 68. Олару) - Ман, Р. Марин, Станчију, Маихаила (од 68. Хаџи) - Драгуш (од 81. Алибек).

Друго полувреме: Белгија - Румунија 2:0

90+4' - Крај утакмице!

90' - Утакмица је продужена за четири минута.

85' - Још једна добра шанса за Румунију. Пребацио је Алибек голмана Белгије, али је Кастањ стигао лопту и спречио је да пређе линију.

80' - БЕЛГИЈА ЈЕ ДУПЛИРАЛА ПРЕДНОСТ! Коначно су успели "црвени ђаволи" да дају други гол. Кевин де Брујне је умакао одбрани ривала и успео је да савлада Ницу.

68' - Румуни нису искористили најбољу прилику. Ман је изашао сам испред Кастелса и бољи је у том дуелу био чувар мреже "црвених ђавола".

66' - Нова прилика за робусног центарфора. Шутирао је слабијом десном ногом из окрета, но Ница је одбранио.

64' - Невероватно! Кад се не да, онда се не да! Лукако је постигао гол, али он је поништен због минималног офсајда у коме се налазио нападач Роме.

59' - Покушао је и Лукаку. Опет није био прецизан и још увек је без гола на Европском првенству.

55' - Сада је био себичан фудбалер Манчестер ситија. Имао је самог играча на десној страни, он се одлучио за ударац, али је голман Румуније опет одлично интервенисао.

52' - Шутирао је Де Брујне искоса са леве стране. Лопта је завршила замало поред стативе гола Флорина Нице.

48' - Добра прилика за тим Едварда Јорданескуа. Михаила је шутирао из казненог простора ривала, лопта је отишла преко гола, но чини се да му је засметао Онана који је уклизао како би га омео и делује да је у томе успео.

46' - Почело је друго полувреме у Келну. Сада је Румунија кренула са центра. Одмах је запретио Ман ударцем из даљине, али добро је интервенисао Кастелс.

Прво полувреме: Белгија - Румунија 1:0

45+1' - Завршено је прво полувреме у Келну.

45' - Извела је Румунија четврти корнер у првом полувремену, шутирао је главом Бурка, но лопта је отишла високо преко гола.

43' - Добар контранапад "црвених ђавола" након украдене лопта. Де Брује га није окончао онако како је желео, пошто је за његове стандарде веома лоше шутирао и није било никаквих проблема за Ницу да заустави покушај једног од најбољих фудбалера света.

40' - Да је био мало бржи Драгуш врло лако је могао да донесе изједначење Румунији. Ипак, чувар мреже Белгије је пре стигао до лопте и на тај начин је отклонио опасност.

37' - Опробао је ударац из даљине Денис Ман, но добро је био постављен Кастелс и није му било тешко да заустави ударац фудбалера Парме.

35' - Први жути картон показао је судија Симон Марчињак. У његовој бележници нашао се нападач "црвених ђавола" Доди Лукебакио.

31' - Белгија напада, али промене резултата још увек нема. Голман Румуније је зауставио покушај Докуа, потом је добро избоксовао лопту после центаршута Де Брујнеа из корнера.

24' - Покушао је Де Брујне директно из корнера да постигне гол, но Ница је био добро постављен и није се дао изненадити.

19' - Велики мајстор фудбала је Кевин де Брујне. Направио је фудбалер Манчестер ситија неколико сјајних потеза, упослио је потом Лукебакија чији ударац је одличном парадом зауставио Ница. У наставку акције Јан Фертонген је из добре позиције тукао преко гола.

13' - Белгија и после гола напада. Игра се искључиво на половини Румуније од покушаја Драгушина, а шансу да се упише у стрелце имао је Лукаку, чији ударац је изблокирао Марин.

4' - Велика прилика за Румунију. Марин је центрирао, Драгушин је шутирао главом, но Кастелс је добро интервенисао и послао лопту у корнер из кога није било опасност по тим Доменика Тедеска.

2' - БЕЛГИЈА ВОДИ! Фантастичан почетак утакмице за "црвене ђаволе". Ромелу Лукаку је сјајно оставио лопту за Јурија Тилеманса који је шутирао из прве са 16 метара и Ница није могао ништа да уради у тој ситуацији.

1' - Почела је утакмица у Келну, са центра су први кренули фудбалери Белгије.

Састави:

Белгија (3-4-3): Кастелс - Кастањ, Фас, Фертонген - Доку, Тилеманс, Онана, Теат - Де Брујне, Лукаку, Лукебакио.

Румунија (4-1-4-1): Ница - Рацију, Драгушин, Бурка, Банку - М. Марин - Ман, Р. Марин, Станчију, Маихаила - Драгуш.

Уочи меча:

"Црвени ђаволи" су репрезентација које је у првој рунди највише разочарала, пошто је неочекивано изгубила од Словачке (1:0).

На тој утакмици Ромелу Лукаку се прописно испромашивао, ВАР му је поништио два гола и због свега тога је овај дуел за селекцију Доменика Тедеска јако битан.

Румунија је пружила сјајну партију против Украније победивши са 3:0 и сада има велику прилику да се тријумфом домогне осмине финала.

У случају да Белгија тријумфује у последње коло би све четири репрезентације ушле са по три бода.

БОНУС ВИДЕО: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, али када се чуло "Јуриш!" - нису се добро провели

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, Убиј Србина је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, "Убиј Србина" је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

Истрага УЕФА поводом скандала на Европском првенству у фудбалу, када су хрватски и албански навијачи заједно певали "Убиј, убиј, убиј Србина, Србина, Србина!" заправо је једна велика шарена лажа, чији је закључак да је поменуто скандирање, заправо, дозвољено. Јер - кажњиво није.

27. 06. 2024. у 17:10