УЕФА ЈОШ УВЕК ЋУТИ НА "УБИЈ СРБИНА": Стигла реакција из Фудбалског савеза Србије
ГЕНЕРАЛНИ секретар Фудбалског савеза Србије (ФСС) Јован Шурбатовић изјавио је ове недеље да ће ФСС заузети став о казнама за ФС Хрватске (ХНС) и ФС Албаније (ФСХФ) када добије званичну одлуку Европске фудбалске уније (УЕФА).

FOTO: Tanjug/AP
Наш фудбалски савез је пре три дана затражио од УЕФА најстроже могуће казне за ХНС и ФСХФ због повика "Убиј Србина" који су се чули током меча између Хрватске и Албаније у другом колу групе Б на Европском првенству.
Навијачи Хрватске и Албаније су 19. јуна у Хамбургу хорски певали "Убиј Србина" током утакмице која завршена резултатом 2:2.
Дисциплинска комисија УЕФА ове недеље је званично саопштила да је ХНС кажњен са укупно са 28.000 евра због паљења бакљи.
УЕФА је казнила ФСХФ са укупно 47.500 евра због како се наводи паљења бакљи, упада навијача на терен после меча и "преношења провокативних порука неприкладних за спортски догађај". Такође, кажњен је и фудбалер Албаније Мирлинд Даку.
- Имаћемо званичан став у вези са казнама за ХНС и ФСХФ када комплетна истрага буде завршена и када УЕФА буде донела коначне одлуке по свим тачкама истраге, односно жалбе ФСС и када ФСС буде званично обавештен о томе - рекао је Шурбатовић.
Подсетимо, Србија последњи меч у групној фази на ЕУРО 2024 игра у уторак од 21 сат против Данске.
БОНУС ВИДЕО: ДАН ПОСЛЕ: Пола тима Србије изашло на тренинг после ремија са Словенијом
Препоручујемо

ОДБОЈКАШИ СРБИЈЕ ИДУ НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ: Грбићева Пољска одувала Кубу
23. 06. 2024. у 14:13 >> 14:23

ЕУРО 2024: Ужасна сцена на ЕУРО 2024! Стигла правда за албанског провокатора!
23. 06. 2024. у 12:00 >> 23:09

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за четвртак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
29. 05. 2025. у 07:00

УКРАЈИНА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Украјинци се повукли са Светског првенства иако је Русији и даље забрањено учешће
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Али, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" гласе "остале су на снази" - Украјина је решила да одустане од учешћа на Светском првенству.
29. 05. 2025. у 20:16

ПОЗНАТИ ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАР СНИМИО ПОРНО ФИЛМ Његова партнерка га обрукала: "Ипак је бољи у политици!" (ФОТО/ВИДЕО)
БИВШИ хрватски политичар и саборски заступник Иван Пернар, чија је странка прошле недеље након стечаја избрисана из регистра, има нову "каријеру". Одлучио је да се опроба у снимању филмова за одрасле, а пре неколико дана је објавио и да је снимио свој први филм и то са порно глумицом Маријом Задравец, познатијом под надимком Свит Мери (Sweet Mary).
29. 05. 2025. у 14:49
Коментари (0)