ДРАМА НА ЕУРО 2024: Ужасне сцене на мечу Шкотска - Мађарска! Завршница за неверицу

Александар Илић

23. 06. 2024. у 22:48 >> 21:47

ФУДБАЛЕРИ Шкотске и Мађарске састали су се у последњем дуелу "А" групе на Европском првенству. Утакмица је завршена резултатом 0:1, што не одговара репрезентацији Србије, али ће се о стравичној повреди Барнабаша Варге говорити у наредним данима.

Репрезентација Србије, као и сви навијачи у нашој земљи помно су пратили дешавања на овом мечу. С обзиром да је "орловима" био потребан нерешени исход како би и случају евентуалног ремија са Данском прошли даље. Ипак, наша селекција ће морати да победи Данску, јер је у десетом минуту надокнаде времена Мађарска дошла до победе.

Нимало леп фудбал гледали су навијачи у првом полувремену. Виђено је много фаулова, прекида и центаршутева, али су шансе изостале.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Шокантне сцене виђене су од 70. минута када је Барнабаш Варга страдао на терену. Сударио се са Ангусом Ганом.

Мађарски играч је остао без свести и лекарска екипа је у великом броју изашла на терен.

Играчи су се окупили око Варге, окружили га и покрили, неки су били и у сузама, чак се и хватали за главу... Варга је на крају хитно превежен у болницу.

Припретили су у завршници Мађари, најбољу шансу имао је Кевин Чобот, погодио је стативу, али је Кевин Чобот у 10. минуту надокнаде поставио коначних 0:1.

ШКОТСКА - МАЂАРСКА - 0:1 (0:0)

90+10 - ГОЛ! Мађарска постиже гол за победу!  Салај је проиграо Чобота који је тик пред крај меча савладао Гана.

90+8 - Шенкланд је шутирао, потом и Хенли, добро постављен Петер Гулачи.

90+2' Чобот погађа стативу! Искоса је припретио мађарски тим, срећа уз Шкоте.

90+1 - Најбољу прилику за Мађарску имао је Собослај, брани Ган, потом Нађ главом поред гола шутира.

90 - Шутирао је Андрас Шрефер, брани Ган. Десет минута продужен је меч.

82' Припретио је Шенкланд, брани голман Мађарске, ипак, и да је било гола био би поништен због офсајда.

77' Након десет минута Варга је превежен у болницу, без свести, видно узнемирени били су играчи на терену.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: УЖАСНА СЦЕНА НА ЕУРО 2024: Фудбалер Мађарске покривен чаршафима изнет са терена (ВИДЕО)

68' Ужасне сцене, Варги се указује помоћ у петерцу. Уграчи су заштитили мађарског репрезентативца, а хитно пожурују лекарски тим играчи. Како је све изгледало погледајте кликом на линк.

58' Најчешће се чују звиждуци са трибина. Обе репрезентације морају да победе да би прошле даље, али не делује као да то довољно желе. Чекају и једни и други шансе из контри.

46' Настављен је меч.

Резултат из првог полувремена одговара Србији, која ће, уколико остане на снази и након 90 минута игре, моћи да прође даље и у случају ремија против Данске.

45 КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

40' ВЕЛИКА ШАНСА ЗА МАЂАРСКУ! Сјајно изведен прекид Мађара, убачена је лопта за Орбана, он главом туче мало преко стативе! Четврти ударац ка голу Мађарска је упутила, док Шкоти упркос поседу од 66 посто још увек чекају на први ударац.

36' Преузела је Мађарска иницијативу, међутим Шкоти су затворили сваки прилаз свом голу.

31' Собослај је опробао ударац из прекида са преко 30 метара, погодио је "живи зид", само корнер.

27' Покушао је Керкез након контре, добро се бране Шкоти, само корнер за Мађаре.

22' Јако траљава утакмица, иако Шкотска има посед, једини шут у досадашњем току меча упутили су ривали, али није било опасности по гол.

15' Шкотска има посед 76 посто у својим ногама, али за сада нема већих узбуђења на терену.

1'  Почела је утакмица. Мађари су морали да понове извођење почетног ударца, ситуација која се ретко виђа на великим такмичењима.

УОЧИ МЕЧА

ШКОТСКА - МАЂАРСКА

Стадион: МХП Арена, Штутгарт.

Судија: Факундо Тељо (Аргентина)

ШКОТСКА (5-4-1): Ган – Ралстон, Хендри, Хенли, Мекена, Робертсон – Мекгин, Гилмур, Мекгрегор, Мектомини – Адамс.

МАЂАРСКА: (3-4-2-1): Гулачи – Ботка, Орбан, Дардај – Бола, Стајлс, Шафер, Керкез – Шалај, Собослај – Варга.

Шкотска је трећа у групи са једним бодом, док је Мађарска последњепласирана без бодова.

Шкоти су поражени од Немачке 5:1 на отварању ЕУРО 2024, док је потом уследио реми са Швајцарском 1:1.

Мађари су поражени од Швајцарске 3:1, а потом и Немачке 2:0.

"Тартанска армија" нада се да ће први пут у историји ући у нокаут фазу континенталног турнира. За друго место потребно им је да Швајцарска изгуби од Немачке, потом до изражаја долази гол разлика и међусобни учинак.

Обе селекције могу даље и као трећепласиране у осмину финала. Мађарска мора да победи, а Шкотима је и реми довољан да задрже наду.

СРБИЈИ ПОТРЕБАН РЕМИ

Навијачи у Србији такође ће помно пратити овај меч, да би "орлови" потенцијално конкурисали за једно од места које води трећу најбољу селекцију даље потребно је да се овај меч заврши ремијем

ШКОТСКА БЕЗ ПОБЕДЕ ОД 1996. ГОДИНЕ.

Шкотска не зна за победу на Европском првенству од када је савладала Швајцарску давне 1996. године.

По први пут Шкоти и Мађари играће једни против других у такмичарским мечевима.

ДЕСЕТКОВАНИ ШКОТИ

Киран Тирни је против швајцарске задобио повреду, те неће наступати, а Рајан Портеус је суспендован због црвеног картона у првом колу против Немачке.

У пријатељским дуелима Шкотска и Мађарска играле су девет пута, четири победе има Мађарска, три пута славила је Шкотска, два дуела завршена су ремијем.

БОНУС ВИДЕО: КИЛТОВИ НА СВЕ СТРАНЕ: Шкотске сукњице преплавиле Минхен

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, Убиј Србина је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, "Убиј Србина" је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

Истрага УЕФА поводом скандала на Европском првенству у фудбалу, када су хрватски и албански навијачи заједно певали "Убиј, убиј, убиј Србина, Србина, Србина!" заправо је једна велика шарена лажа, чији је закључак да је поменуто скандирање, заправо, дозвољено. Јер - кажњиво није.

27. 06. 2024. у 17:10