НЕСВАКИДАШЊИ МЕЧ НА ЕУРО 2024: Прекид, поништени голови, и велика победа Немачке над Данском

А. И.

29. 06. 2024. у 23:18 >> 22:12

ФУДБАЛЕРИ Немачке у осмини финала Европског првенства састали су се са Данском, а меч је обележило невероватно невреме и динамичан фудбал, славио је домаћин 2:0 (0:0)

Већ у четвртом минуту уследио је шок за Данцке. Нико Шлотербек је постигао гол на убацивање Тонија Кроса. Гол му је прекинут због фаула Џошуе Кимиха над Сковом Олсеном.

Немачка је изузетно мотивисано  и агилније играла у нападу. Веома добро су отварали противника и с лакоћом долазили до прилика да упуте ударац у правцу гола Данске.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Кимих је искористио једну такву ситуацију. Снажан ударац је упутио ка голу Шмајхела који је одличном парадом спречио да Немци постигну гол.

Занимљив је и податак по коме је селектор Немачке Јулиан Нагелсман постао најмлађи селектор који је предводио репрезентацију на неком дуелу у нокаут фази. Mлади статег, тридесетшестогодишњи тренер Хофенхајма, Лајпцига и Бајерна из Минхена, Јулијан Нагелсман је заменио Хансија Флика 22. септембра 2023. на селекторском месту.

Била је Немачка у наставку надмоћнија. Међутим, у 37. минуту уследио је неочекивани прекид због временских непогода. Јака киша, грмљавина и град натерали су Мајкла Оливера да пошаље екипе у свлачионицу.

Пријала је пауза Данцима који су након повратка на терен, који је трајао више од 20 минута, имали најбољу шансу. Креирао је Кристијан Ериксен шансу, додао Дилејнију, а Расмус Хојланд на другој страни петерца није успео да један на један савлада Мануела Нојера, те је након првог дела меча остало 0:0.

Доста узбуђења на старту другог полувремена. Прво је Јоакиму Андерсену поништен гол због пенала, а потом је исти играч направио једанаестерац два минута касније. Најстрожу казну у 53. минуту реализовао је Каи Хаверц

Пет минута након гола Хаверц се прописно и обрукао. Побегао је дефанзивцима Данске, изашао пред Каспера Шмајхела, промашио је гол.

Искористио је Џамал Мусијала брзину и несмотреност Каспера Шмајхела у 68. минуту. Данас је лоше проценио лет лопте, пошао ван шеснаестерца на њу, па се вратио на гол, Мусијала је из шеснаестерца распалио искоса за, испоставиће се, коначних 2:0

НЕМАЧКА - ДАНСКА  2:0 (0:0) (Хаверц 53'п, Мусијала 68)

90'5+ КРАЈ МЕЧА

90+2' Поништен је гол Виртца због офсајда.

90' Пет минута надокнаде играће се у Дортмунду.

68' ГОЛ НЕМАЧКА! Мусијала! Сјајна реакција младог играча Немачке. Погрешио је Шмајхел, кренуо је напред, па стао, лоше је проценио лет лопте, у повратку га је казнио играч Бајерна.

66' Велика шанса за Хојланда, шутирао је из окрета, право у Нојера. Уследила је на одбитку добра реакција Кимиха који спушта главом свом голману лопту у руке и спречава нову шансу Данаца.

62' Након селектора Данаца, жути картон добио је и селектор Немачке Јулијан Нагелсман.

59' ВЕЛИКА ШАНСА ЗА НЕМАЧКУ! Каи Хаверц се након гола прописно обрукао. Побегао је својим чуварима, пребацио Каспера Шмајхела, Лирој Сане је био оборен, а Тејлор је пустио предност.

57' Жути картон добио је Александер Бах због непромишњеног старта на Андрича

51' ПЕНАЛ ЗА НЕМАЧКУ! Извео га је Хаверц. Прецизан је везиста домаћина. Шутирао је у десно и матирао Шмајхела

50' Андерсен од хероја до трагичара! Два минута након што му је пенал поништен, играо је руком у шеснаестерцу.

48' ПОНИШТЕН ГОЛ ДАНСКЕ! Андерсен је успео да постигне гол, али је он поништен након што је ВАР судија утврдио офсајд позицију.

46' Настављен је меч у Дортмунду.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

45' НАЈБОЉА ШАНСА ЗА ДАНСКУ У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ! Сјајна контра након грешке Немаца, Ериксен додаје до Дилејнија, овај ка Хејлунду, стигао је Нојер да сачува гол у изгледној прилици.

41'Зауставио је сада игру Мајкл Оливер, пришао клупи Данаца и показао јавну опомену Каспер Хјулманд.

37' Гундоган је кренуо у контру, оборен је на неких 40 метара од гола. Сјајно изведен прекид, лопта одлази на леви бок, одакле право на главу Хаверцу, који погађа Шмахјела у тело.

21.59 - 36' Настављен је меч у Дортмунду.

21.51 - Играчи су поново на терену, загревање је у току.

НЕВЕРОВАТНЕ СЦЕНЕ: Због овога је прекинута утакмица Немачка - Данска (ВИДЕО)

21.44 - Прекинут је меч већ десетак минута. Пада јака киша, град и чести су удари грома. Због тога је  Мајкл Оливер одлучио да до стабилизације времена повуче играче у свлачионицу.

35' Јака грмљавина довела је до тога да меч буде прекинут и да се сви играчи повуку на клупе.

30' Почела је киша да пада у Дортмунду, те је квалитт игре у овим тренутима мало опао.

25' Притискају Данци сада домаћина, који са трти играча у петерцу изводи гол-аут.

24' Нова шанса за Данску. Шутирао је Меле, није најбоље захватио лопту.

21' Кристијан Ериксен је одлично примио пас са своје половине, а Ридигер успева да га блокира на крају.

13' Претио је Мусијала, поред гола пролази његов ударац.

11' Сада и Каи Хаверц прети, нижу се шансе. Врховима прстију Шмајхел отклања опасност.  Чак четири корнера за сада имају Немци.

7' Џошуа Кимих је распалио по лопти са велике удаљености, са друге стране још боља реакција голмана Шмајхела.

4' ПОНИШТЕН ГОЛ НЕМАЧКЕ! Слотеберг је постигао гол након убацивања са стране, поништен је гол због фаула над Шмајхелом.

3' Потпуну иницијатуву у уводу имају Немци.

1' Почео је меч у Дортмунду.

УОЧИ МЕЧА

20.05 - Познати су и састави:

Немачка: Нојер, Кимих, Ридигер, Шлотербек, Раум, Крос, Андрих, Гундоган, Сане, Мусијала, Хаверц.

Данска: Шмајхел, Андерсен, Кристенсен, Вестергард, Меле, Бах, Дилејни, Хејбјерг, Олсен, Ериксен, Хојлунд.

Домаћин првенства Европе, селекција Немачка, одлично је изгледала у групној фази турнира. У групи А, са лакоћом је победила Шкотску и Мађарску, а потом је Никлас Фулкруг изједначио у надокнади времена против Швајцарске и потврдио пласман тима са првог места у елиминациону рунду.

Немачка ће у мечу против Данске тражити пласман у четврто четвртфинале на Евру у последњих пет издања.

Данска ће, међутим, тражити шансу да дође до победе како би показала да је ипак кадра за висок пласман и завршницу турнира.

До сада, посматрајући групну фазу, Данци нису изгедали баш уверљиво. Уписали су три ремија у дуелима са Енглеском, Словенијом и Србијом, изборили су друго место у групи Ц и стигли до нокаут рунде.

Међусобни дуели

Немачка и Данска су ремизирале три пута на последња четири међусобна сусрета, што би могао бити показатељ да ће утакмица бити неизвесна до самог краја.

Немачка има много разлога да буде задовољна оним што је до сада приказала, а тиме и одржава сан о подизању трофеја на домаћем терену. Континуитет стабилне игре од првог до последњег минута постоји у свим линијама на терену, што је, рекло би се, од виталног значаја за елиминациону фазу.

Реми у последњем колу групне фазе против Швајцарске где су готово током целог меча јурили за изједначујућим поготком подигао је морал екипи. То је можда кључан фактор за нови замах с циљем да дођу до четвртфинала.

Данска за противника има једног од фаворита за титулу. Тим је остварио циљ пре почетка такмичења и евентуалним искораком у четвртфинале сигурно би био претња свим осталим селекцијама до краја турнира. Могућност за тријумфом против Немачке постоји, иако је она мала. Да би Данци дошли до победе, сви играчи морају бити на врхунском нивоу.

Немачка је победила у последњем такмичарском мечу, у групној фази Евра 2012, али Данска ће се осврнути на финале 1992. године и чувену победу од 2:0 у Шведској која им је донела титулу првака Старог континента.

Немачка је поред Шпаније најуспешнија репрезентација на првенствима Старог континента - по три пута су поменуте селекције биле најбоље у Европи. Немачка је била шампиона 1972, 1980. и 1996. године. Поред ових успеха, играла је још три пута у финалу.

На прошлом Европском првенству Немачка је елиминисана у осмини финала, то је уједно био и најранији крај такмичења још од 2004. године када је надметање завршила у групној фази.

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00