ЗАВРШЕНА СЈАЈНА ГРУЗИЈСКА БАЈКА НА ЕУРО 2024: Невероватна Шпанија славила након великог преокрета

Александар Илић

30. 06. 2024. у 22:48 >> 22:52

ШПАНИЈА и Грузија састали су се у осмини финала Европског првенства, а у фантастичном дуелу Грузини су показали да нису случајно победили Португалију, намучили су и једног од фаворита за титулу, али је на крају славила "фурија" резултатом 4:1 (1:1).

Од почетка је нападала Шпанија, имали су тоталну опсаду гола ривала. Чак четири корнера имала је "црвена фурија" за 11 минута, али је у 17. уследио шок.

Грузија је још једном показала да је контра напад њено најубојитије оружје. Након грешке ривала отворила се прилика за контру, Отар Какабаџе је са десне стране гађао Квичу Кварачкелију, а лопту је на путу пресекао у петерцу Робин ле Норман који ју је послао у сопствену мрежу. Имали су Шпанци посед 84 процената, али је ривал без упућеног ударца ка голу стекао предност.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Наставила се офанзива момака у црвеним дресовима, контролисали су игру у потпуности, а у 39. минуту Родри је са ивице шеснаестерца сјајно шутирао по земљи, Мамардашвили, који је до тада био одлича није успео да спречи лопту да заврши у мрежи. На полувремену 1:1.

Доста динамично друго полувреме. Након три минута наставка Кварачкелија је понео лопту на половину ривала, покушао је из даљине да угрози Симона који је напустио шеснаестерац, прошла је лопта тик крај гола.

Већ у наредном нападу уследила је казна. Преокренула је Шпанија од 51. минута- Најмлађи играч на шампионату покушао је шутем из слободног ударца, али се голман Грузије није дао преварити. У наставку се лопта вратила до играча Барселоне, он ју је послао у шеснастерац, а Фабијан Руиз је главом са два метара послао у мрежу Мамардашвилија.

Уследио је у завршници потпуни потоп Грузије. Изашли су напред покушали до гола, а онда је уследио напад у транзицији, контра и слалом Ника Вилијамса који је повисио предност своје екипе у 76. минуту, да би након још седам одиграних Дани Олмо поставио коначних 4:1.

ШПАНИЈА - ГРУЗИЈА  4:1 (1:1) (Родри 39', Руиз 51', Вилијамс 76', Олмо 83' - Ле Норманд 18'аг)

90' Три минута надокнаде.

83' ГОЛ ШПАНИЈА, Дани олмо је искористио додавање након лоше одбране, са ивице шеснаестерца распалио је по лопти.

80' Одлично је Олмо проиграо Јамала који не успева да затресе мрежу.

75' ГОЛ ШПАНИЈА! Нико Вилијамс је стрелац. Након лошег напда Грузије дубинска лопта ка Вилијамсу који је побегао Гвелесијанију и постигао сјајан погодак

74' Поништен је аутогол Грузије, Олмо је додао Јамалу који је био у офсајду.

68' Цитаешвили је ушао искоса у шеснаестерац, распалио по лопти, близу стативе, али без опасности по ривала.

51' ГОЛ ЗА ШПАНИЈУ! Уследила је казна на другој страни одмах! Након одбитка Мората додаје до Родрија, Јамал убацује центаршут, а Фабијан Руиз био је на правом месту.

48' ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ГРУЗИЈУ!  Квича Кварачкелија имао је велику шансу, да је погодио био би то најбољи гол првенства.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Два минута продужено је прво полувреме.

44' Први жути картон на мечу - Алваро Мората.

41' Принуђени су Грузини да направе измену Киташвили је напустио терен, а ушао Артунашвили.

39' ГОЛ ЗА ШПАНИЈУ! Родри је добио лопту на врху шеснаестерца, постигао је сјајан погодак.

35' Чак 13 удараца Шпанија је упутила ка голу, али јако расположен је  вечерас Мамардашвили.

33' Нападају Шпанци, али остаје простора за контре ривала који долази до првог корнера.

20' Занимљиво је да Шпанија има 84 посто лопте у свом поседу, али Грузија води. Осам удараца ка голу имала је Фурија, ривал без ударца у гол...

18' ГОЛ ГРУЗИЈА! Брза контра Грузије, неспретно је интервенисао Ле Норманд, који је послао лопту у своју мрежу!

11' Четврти корнер за Шпанију до сада. Притискају Шпанци, за сада се грузија добро брани.

4' Уводни део меча припао је Шпанији, која има лопту у свом поседу готово па све време. Силовит притисак фурије.

1' Почео је меч у Келну.

УОЧИ МЕЧА

ШПАНИЈА – ГРУЗИЈА 21.00

Стадион: Рајн Енерги

Судија: Франсоа Летексије (Француска)

ШПАНИЈА (4-3-3): Симон – Карвахал, Ле Норман, Лапорт, Кукуреља – Педри, Родри, Руис – Јамал, Мората, Вилијамс. Селектор: Луис де ла Фуенте.

ГРУЗИЈА (5-3-2): Мамардашвили – Какабаџе, Гвелесијани, Кашија, Двали, Лочошвили – Чакветаџе, Китеишвили, Кочорашвили – Микаутаџе, Кварацхелија. Селектор: Вили Сањол.

Шпанија је једну од најјачих група са три победе завршила на првој позицији, док је Грузија у последњем колу савладала Португал 2:0 и изборила нокаут фазу.

"Црвена фурија" има прилику да упише четврту победу у низу, док ће се Грузини потрудити да наставе писање своје бајке.

ШПАНИЈА ФАВОРИТ

Иако је Енглеска једина репрезентација јавно најавила да иде по титулу, по приказаној игри то не делује тако. Први фаворит по ономе што су навијачи видели на терену је управо Шпанија. Убедљива победа против Хрватске 3:0 унела им је сигурност у наставак такмичења и подстакла још бољу подршку навијача.

Против Италије су поново оставили добар утисак, иако су три бода узета аутоголом Калафјорија. Шпанци су доминирали током читавог меча, стварали прилике, али је Донарума био на висини задатка.

Последњи дуел у групи са селекцијом Албаније завршен је минималним резултатом, пошто је Де ла Фуенте на терен извео другу поставу, чувајући најбоље играче за овај сусрет.

ИСКУСТВО НА СТРАНИ ШПАНАЦА

Епитет најискуснијег играча носи нападач Атлетко Мадрида Алваро Мората. Он је постигао убедљиво највише голова у дресу са државним грбом, када се у обзир узму сви играчи који су прошли квалификације.

Након Морате, највише се очекује  од Родрија који је својим играма у претходне две године доказао да је тренутно најбољи задњи везни фудбалер на свету.

ГРУЗИЈА НАЈПРИЈАТНИЈЕ ИЗНЕНАЂЕЊЕ

Грузини су на шампионат стигли као највећи аутсајдери, али су онда изненадили скоро све фудбалске фанове када су у последњем колу групног такмичења успели да савладају Португалију са 2:0 и пласирају се у нокаут фазу као трећепласирана екипа у својој групи.

У првом колу су поражени од Турске са 3:1, иако су пружили добар отпор, а трећи гол примили када су изашли да покушају да ухвате изједначење.

Друго коло донело им је први бод на континенталном шампионату икада. Микаутадзе је против Чешке постигао први гол, али је Чешка преко Шика успела да изједначи.

Португал је потценио Грузине и изашао са другом поставом, што је искористио сјајни Хвича Кварачкелија који је дириговао својом екипом у победи против великог фаворита са 2:0.

Грузија се овом победом на свом првом учешћу на Евру пласирала у нокаут фазу шампионата.

Грузини у меч улазе растерећени, а биће борбени и као и досадашњим дуелима неће робовати шаблонима. Кварачкелија ће поново покушати да и из себе и из својих саиграча извуче највише.

МЕЂУСОБНИ ДУЕЛИ

Шпанија и Грузија су се до сада састајале седам пута, а екипа који тренутно води Де ла Фуенте уписала је шест победа, али је и 2016. године претрпела и пораз од 0:1. Последња два меча су лако припала Шпанији која је тријумфовала са 7:1, односно 3:1.

Ако се гледа гол-разлика ту су Грузини у доста подређеном положају пошто су примили 19 и постигли само четири поготка.

Победник овог дуела у четвртини финала играће против Немачке која је савладала Данску 2:0.

БОНУС ВИДЕО: СРПСКИ ШОУ: Ево шта су навијачи Србије певали лепој Немици

НОВАК ЂОКОВИЋ МОРАО ДА ПРЕКИНЕ ТРЕНИНГ! Оно што је потом урадио - запрепастило је многе (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је пре непуне четири недеље оперисао колено, а ипак дошао на Вимблдон. Пред први меч, заказан баш за овај уторак, изашао је на помоћни терен да би се загревао, али је тренинг морао да прекине. Уследила је антологијска сцена.

02. 07. 2024. у 14:10