САДА СУ ПОЗНАТИ СВИ ЧЕТВРТФИНАЛИСТИ ЕУРО 2024: Невероватни Демирал са два гола срушио Аустрију и изазвао велико славље турских навијача!

Филип Милошевић

02. 07. 2024. у 22:54

Фудбалска репрезентација Турске последњи је четвртфиналиста, пошто је у осмини финала савладала Аустрију резултатом 2:1.

Да су бирали Турци, не би изабрали да им боље крене меч. Већ у првом минуту стигли су до предности преко Демирала. До полувремену су притискали Аустријанци али никако нису успевали да створе већу прилику.

У наставку игре, до 55. минута виђен је невероватан притисак Аустрије, Арнаутовић је имао најбољу шансу када је изашао сам очи у очи са голманом али није успео да је искористи.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Неколико минута касније, тачније у 59. минуту стиже казна и Демирал постиже други погодак на мечу и доноси великих два гола предности за изабранике Монтеле. Само седам минута касније се номинални домаћин враћа у игру преко Грегорича, који враћа наду навијачима Аустрије.

Ређали су се као на траци напади Аустрије до краја меча, али изабраници Рагника нису успели да дођу до изједначујућег поготка и евентуалних продужетака.

Турска ће у четвртфиналу играти са Холандијом.

Остали парови четвртфинала:

Енглеска - Швајцарска

Португал - Француска

Немачка - Шпанија

Крај меча, Турска - Аустрија 2:1!

90' Крај! Турска се пласирала у четвртфинале Европског првенства победом од 2:1 над Аустријом.

84' Велику прилику пропушта Баумгартнер! Пуцао је главом са 8,9 метара буквално на празан гол али није успео да погоди.

78'  Селектор Турске Винћенцо Монтела вади Гулера и Јилдиза, улазе Јокушлу и Актуркоглу.

73' Аустијанци баш стискају у овим моментима, ''сева'' на све стране.

66' НОВИ ПОГОДАК! Грегорич смањује резултат, сада је 2:1 за Турску! Након корнера лопта се у казненом простору изодбијала до нападача Аустрије који ''закуцава'' лопту у мрежу.

59' ГООООЛ! 2:0 за Турску, поново је стрелац Демирал! Овог пута главом постиже погодак!

54' Какав притисак Аустрије. Имали су поново добру шансу, из шеснаестерца су пуцали али је Демирал био на правом месту како би лопту скренуо у корнер.

51' Аух, шта је успео да промаши Арнаутовић! Фудбалер Интера је изашао сам испред голмана Турске и шутирао директно у њега!

47' Грегорич је ушао у игру уместо Шмита и одмах се нашао у великој шанси. Шутирао је неколико центиметара поред леве стативе.

46' Почело је друго полувреме!

Прво полувреме, Турска - Аустрија 1:0

45' Крај првог полувремена! На петнаестоминутни одмор се иде са предношћу Турске од 1:0.

38' Труде се Аустријанци да дођу до поравнања резултата. Нападају претежно по десном боку, углавном тражећи Арнаутовића али им то не полази за руком.

31' Минути који припадају Турској, они тренутно контролишу сва дешавања на терену.

25' Замало Демирал да постигне и други погодак на овом мечу, што би било равно чуду пошто је он дефназивац. ''Пуцао'' је главом након центаршута тик изнад пречке.

19' Притискају изабраници Рагника међутим не успевају за сада да дођу до гола.

11' Пробао је Сабицер да угрози Гунока међутим живи зид одрађује посао.

5' Одмах је покушала да узврати Аустрија. Након корнера су имали велику прилику али нису успели да угурају лопту у гол.

1' ГОЛ! Демирал је након корнера и одбијања у казненом простору био на правом месту, те је закуцао лопту у мрежу! 1:0 за Турску.

1' Меч у Лајпцигу је почео! Са центра су кренули играчи Аустрије.

Састави:

Аустрија: Пенц - Пош, Дансо, Линхарт, Мвене - Сејвалд, Лајмер – Шмит, Баумгартнер, Сабицер - Арнаутовић

Турска: Гунок - Мулдур, Демирал, Бардакчи, Кадиоглу - Ајхан, Јуксек - Гулер, Кокчу, Јилдиз - Јилмаз