ЕНГЛЕЗИ ИМАЈУ ДЕВЕТ ЖИВОТА: ''Горди албион'' након пенал серије у полуфиналу ЕУРО 2024!

Филип Милошевић

06. 07. 2024. у 20:42

Фудбалска репрезентација Енглеске победила је Швајцарску након пенал серије (5:3) и тако се пласирала у полуфиналу ЕУРО 2024.

ЕНГЛЕЗИ ИМАЈУ ДЕВЕТ ЖИВОТА: Горди албион након пенал серије у полуфиналу ЕУРО 2024!

Тотална успаванка у првих 45 минута игре, без шанси за гол на обе стране. Спор и досадан фудбал, баш какав су Енглези играли и током групне фазе.

У наставку меча виђен је бољи фудбал. Швајцарци су повели голом Ембола у 75. минуту да би Енглези одговорили само неколико минута касније, тачније у 81. минуту када је Сака погодио феноменално шутем изван шеснаестерца.

Током првог и другог продужетка били су бољи Швајцарци, али нису успели у том периоду да стигну до гола и пре пенала реше питање победника у овом четвртфиналу.

Пенал серија је почела шутем Енглеза. Сви њихови играчи су били прецизни, док је код Швајцарске трагичар био фудбалер Манчестер ситија Аканђи, који је промашио.

Енглеска се пласирала у полуфинале Европског првенства!

Пенал серија: Енглеска - Швајцарска 5:3

Енглеска - 1. Палмер погађа, 2. Белингем погађа, 3. Сака погађа, 4. Тони погађа, 5. Арнолд погађа и одводи Енглеску у полуфинале!

Швајцарска - 1. Аканђи промашује, 2. Шер погађа, 3. Шаћири погађа, 4. Амдуни погађа

120' Крај другог продужетка, пенали одлучују полуфиналисту!

114' Покушали су Швајцарци шутем са 20-ак метара, ударац је био доста непрецизан.

110' Омалени офанзивац Шаћири мења стрелца гола Емболоа.

106' Почело је последњих 15 минута овог меча, ако неко не тријумфује, полуфиналисту ће одлучити пенали!

105' Крај првог продужетка!

96' Сјајан ударац Рајса са 25 метара који је Зомер крајњим напором одбранио!

91' Почео је први продужетак!

90+3' Крај меча, 1:1. И овај меч четвртфинала одлази у продужетке!

88' Покушао је Езе. Шутирао је мало поред леве стативе, нова добра прилика за Енглеску.

81' Ау, какав гол Саке! Млади Енглез је са врха шеснаестерца ''опалио'' и погодио ''малу мрежу'', спектакл! 1:1

75' Гоооол! Стрелац је Емболо, Швајцарска води са 1:0!

66' Покушао је из волеја Ебишер да углози гол Енглеза међутим шутира високо изнад пречке.

57'  Добар центаршут Родригеза ка Емболоу који је био близу лопте, али је Конса успео да му засмета довољно да не захвати лопту како је желео.

52' Запретила је Швајцарска! Емболо је шутирао у оквир гола а Пикфорд успео то да обрани.

47' Покушао је шутем из шеснаестерца Сака, али одбрана номиналног домаћина спречава његов шут.

46' Почело је друго полувреме. Без измена на почетку другог периода.

45' Крај првог полувремена, 0:0.

41' Скоро цео први део игре Енглези круже, покушавају по боковима да пробију и упосле Харија Кејна али им то никако не успева.

33' Први жути картон на утакмици. Добио га је Фабијан Шер после фаула над Белингемом.

30' Енглези држе лопту у овим моментима. Извели су други корнер на мечу, помоћна игра и катастрофално решење Саке.

24' Покушали су ''Горди албиони'' преко Саке међутим лопта му бежи и одлази у гол-аут.

17' Пао је Кејн у шеснаестерцу, судија Орсато показује да пенала нема.

14' Прва ударац Енглеза. Шутирао је Рајс са 20 метара, али су штопери Швајцарске то изблокирали.

11' Први покушај на мечу за Швајцарску. Емболо је шутирао далеко поред гола.

8' Без већих узбуђења у првих неколико минута. Почетно испитивање снага.

1' Меч у Дизелдорфу је почео. Енглеска је извела лопту са центра!

САСТАВИ:

Енглеска: Пикфорд - Вокер, Стоунс, Конса - Трипије, Рајс, Маино, Сака - Белингем, Кејн, Фоден.

Швајцарска: Зомер - Шер, Аканђи, Родригез - Ридер, Фројлер, Џака, Ебишер - Ендоје, Емболо, Варгас

УОЧИ МЕЧА:

Енглеска је у осмини финала једва преживела Словаке, који су их пропусно намучили. Водили су Словаци већину меча, а Џуд Белингем је у 95 минуту донео изједначење свом тиму, да би затим у продужецима Хари Кејн постигао победоносни гол.

Швајцарска је врло лако стигла до четвртфинала, пошто су у осмини избацили Италијане лакше него што су сви очекивали. Славили су са 2:0 а ''Азури'' готово да нису успели да приђу противничком голу.

БОНУС ВИДЕО: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, али када се чуло "Јуриш!" - нису се добро провели

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН који живи са супругом и дететом на селу написао је на друштвеним мрежама да месечно троши између 2.000 и 2.500 евра. Објаву је поставио јер је, како каже, приметио да многи троше мање од њега, и то у граду, и занимало га је да ли у нечему претерује.

04. 10. 2024. у 18:13