ЗВЕЗДА ЈЕ ОСВОЈИЛА ДУПЛУ КРУНУ: Борјан херој, црвено-бели славили након пенал лутрије (ВИДЕО)

25. 05. 2021. у 17:25 >> 21:50

ЦРВЕНА звезда је освојила Куп Србије, пошто је победила Партизан са 4:3 након бољег извођења пенала.

Црвено-бели су освојили дуплу круну коју су чекали пуних 14 година. На крају је Звезда имала више среће, можда мало и знања и дошла до трофеја.

Утакмица је била добра у првих 45 минута, виђено је неколико одличних прилика. Факчинели је највише претио Владимиру Стојковићу, док је Милана Борјана најчешће покушао да савлада Немања Јовић.

Друго полувреме и додатних 30 минута нису били много садржајни. Деловало је као да и једни и други желе да дођу до пенала. На крају су црвено-бели славили у тој лутрији и показали менталну снагу.

Одлучујућа два пенала за Партизан су промашили Милош Јојић и Никола Штулић. Борјан је оба ударца одбранио и омогућио Звезди прилику да се радује после толико дуго година када је Куп у питању.

Играчи Звезде су на крају прославили освајање испод северне трибине, иако је она била празна, пошто није било навијача.

Овом утакмица завеса на ову сезону у српском фудбалу је спуштена.

Црвена звезда - Партизан 0:0 (4:3) након пенала.

Стадион: "Рајко Митић". Без публике. Судија: Срђан Јовановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић (од 72. Гобељић), Милуновић, Панков, Родић - Саного - Канга (од 66. Николић), Иванић (од 91. Дегенек), Катаи (од 72. Срнић), Бен (од 101. Крстовић) - Фалчинели (од 91. Вукановић).

ПАРТИЗАН: Стојковић - Миљковић, С. Марковић (од 46. Остојић), Вујачић, Урошевић (од 111. Живковић) - Шћекић, Зђелар (од 106. Ф. Стевановић) - Јојић, Л. Марковић (од 73. Лутовац), Јовић (од 73. Натхо) - Холендер (од 88. Штулић).

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК: Ц. звезда - Партизан 0:0

120. МИНУТ - Крај утакмице. Пенали одлучују шампиона Купа.

115. МИНУТ - Центрирао је Живковић, а главом шутирао Штулић. Није било опасности по гол капитена црвено-белих.

109. МИНУТ - Могао је Партизан да поведе. Ипак, није се најбоље снашао Филип Стевановић. Лоше је шутирао искоса са леве стране.

106. МИНУТ - Почео је други подужетак!

ПРВИ ПРОУЖЕТАК: Ц. звезда - Партизан 0:0

105. МИНУТ - Кикс Борјана који на његову срећу није кажњен. Голам Звезде је испустио лопту, она је дошла до Шћекића, но Гобељић је добро реаговао и спречио чист гол црно-белих.

104. МИНУТ - Вукановић је одлично повукао контру, додао до Срнића који је шутирао искоса са леве стране, али лопта је отишла поред гола.

100. МИНУТ - Лутовац је шутирао из окрета левом ногом. Ипак, није било опасности по Борјана. Лако је ухватио лопту репрезентативац Канаде.

92. МИНУТ - Опробао је ударац и Бибрас Натхо. Шутирао је слабијом левом ногом Израелац и лопта је отишла далеко поред гола.

91. МИНУТ - Почео је први продужетак!

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Партизан 0:0

90+3. МИНУТ - Није било победника, ни голова током 90 минута фудбала на стадиону "Рајко Митић", па нам следи додатних 30 минута.

84. МИНУТ - Звезда сада мало више напада и покушава да дође до победе пре продужетака.

79. МИНУТ - Нова велика шанса за црвено-беле. Бен се сјајно ослободио чувара, послао лопту у петерац ривала, но ударац Николића је био изблокиран.

76. МИНУТ - Велика прилика за Милуновића. Шутирао је главом након центаршута Бена из корнера, али је Стојковић одлично реаговао.

67. МИНУТ - Преузео је Партизан теренску иницијативу, али ништа конкретно се не дешава.

62. МИНУТ - И на другој страни је судија Срђан Јовановић показао жути картон. Након прекршаја у скоку зарадио га је Ел Фарду Бен.

60. МИНУТ - Бен је упослио Катаиа, овај шутирао из прве са неких 15 метара, али баш као и Вујачић и он је посло лопту преко пречке. Иначе, први жути картон добио је Лазар Марковић - добио га је због протеста.

59. МИНУТ - Центрирао је из корнера Јојић, шутирао главом Вујачић, но лопта је отишла преко гола Борјана.

54. МИНУТ - Нема прилика у наставку утакмице. Звезда је извела први корнер, али није било опасности по гол Стојковића.

46. МИНУТ -  Једина измена је виђена у Партизану. Бојан Остојић је ушао на терен уместо младог Светозара Марковића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Партизан 0:0

45. МИНУТ - Родић је центрирао са леве стране. Бен се добро позиционирао, шутирао главом, но лопта је отишла високо преко гола.

42. МИНУТ - Нова влеика прилика за Фалчинелија. Италијан је покушао атрактивно - петом. Центрирао је Гајић, но до промене резултата није дошло.

37. МИНУТ - Јовић још једном. Одлично је преварио ривала, шутирао из добре позиције са неких 11 метара, али је завршни ударац био лош.

33. МИНУТ - Шутирао је Катаи из слободног ударца са неких 18 метара. Није то добро урадила десетка Звезде, лако је тај шут укротио Стојковић.

31. МИНУТ - Јовић се нашао у одличној прилици. Марковић је протурио лопту кроз ноге Милуновићу, млади играч Партизана се није најбоље снашао и из идеалне позиције није успео да савлада Борјана.

24. МИНУТ - Најбоља прилика на утакмици за Звезду. Јовић је лоше реаговао, лопта је дошла до Гајића који је оштро упутио у петерац ривала, али Фалчинели није успео да је смести у мрежу.

21. МИНУТ - Након покушаја везисте Партизана нема много узбуђења на утакмици, тако да мреже и даље мирују.

15. МИНУТ - Први опасан напада за црно-беле. Шутирао је добро Јојић са око 20 метара, успео је Борјан добро да интервенише и сачува своју мрежу.

11. МИНУТ - У овим тренуцима се лопта пребацује са једне на другу половину и обе екипе су опрезне.

7. МИНУТ - Одбила се једна лопта до Иванића, овај је тукао из прве са неких 20 метара, ипак није било опасности по гол Стојковића.

3. МИНУТ - Тежак пад Светозара Марковића. Био је штопер Партизана у дуелу са Катаијем, али на сву срећу није ништа озбиљно, па ће млади фудбалер наставити утакмицу.

2. МИНУТ - Прва прилика на утакмици. Катаи је упослио Фалчинелија. Италијан је шутирао кроз ноге Вујачића, но лопта је отишла поред гола.

1. МИНУТ - Почела је утакмица! Доста људи налази се у ложи стадиона "Рајко Митић" који је домаћин овог меча.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН који живи са супругом и дететом на селу написао је на друштвеним мрежама да месечно троши између 2.000 и 2.500 евра. Објаву је поставио јер је, како каже, приметио да многи троше мање од њега, и то у граду, и занимало га је да ли у нечему претерује.

04. 10. 2024. у 18:13