КУП ПРИЈАТЕЉСТВА: Звезда, Спартак, Динамо и Жељезничар изборили пласман у полуфинале

Танјуг

04. 06. 2021. у 19:18

МЛАДИ фудбалери Црвене звезде, суботичког Спартака, загребачког Динама и Жељезничара из Сарајева, пласирали су се у полуфинале турнира "Куп пријатељства", који се за играче до 19 година одржава на Златибору.

КУП ПРИЈАТЕЉСТВА: Звезда, Спартак, Динамо и Жељезничар изборили пласман у полуфинале

фото: Н. Параушић

Београдски црвено-бели су лако и убедљиво савладали тузланску Слободу са 3:0.

У центру пажње поново је био талентовани нападач Александар Кахвић који је опет затресао мрежу и са шест постигнутих голова постао најбољи стрелац у историји турнира који окупља најбоље екипе са простора бивше Југославије.

Загребачки Динамо је у дербију четвртфинала елиминисао Партизан и то тек после бољег извођења пенала 6:5, након што је у регуларном току меча било нерешено - 2:2.

Пласман у полуфинале, такође са беле тачке, изборио је и Жељезничар који је у пенал "рулету" био успешнији од браниоца титуле Војводине. Меч је завршен резултатом 1:1, а тим из Сарајева је после пенала славио 9:8.

Победом над екипом Сарајева резултатом 2:1, међу четири најбоље екипе пласирао се и суботички Спартак који ће у борби за финале играти против Динама.

У другом полуфиналом мечу састају се Црвена звезда и Жељезничар.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАЗИГРАНИ МИЛАН ДОЧЕКУЈЕ ШАМПИОНА: Дерби вечери који већ сада може одредити ток трке за Скудето

РАЗИГРАНИ МИЛАН ДОЧЕКУЈЕ ШАМПИОНА: Дерби вечери који већ сада може одредити ток трке за Скудето

НАЈВЕЋИ дерби викенда у Италији одиграће се у недељу увече на „Сан Сиру“, где ће Милан угостити актуелног шампиона Наполи (20.45). Ово је судар два озбиљна конкурента за Скудето, а иако је тек почетак сезоне, утакмица може доста рећи о амбицијама и снагама оба тима.

28. 09. 2025. у 07:20

ЗАПАД У ШОКУ! Донета одлука - Русија се враћа на такмичења са грбом, заставом, химном!

ЗАПАД У ШОКУ! Донета одлука - Русија се враћа на такмичења са грбом, заставом, химном!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција", како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично изненадио Русе. И то веома пријатно.

27. 09. 2025. у 18:54

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".

28. 09. 2025. у 08:33

Коментари (0)

КАКО ЈЕ ПУТИН УЋУТКАО МЕРКЕЛОВУ? Псом показао психолошку игру - Ангела заборавила где се налази