ПАВЛОВИЋ СПАСИЛАЦ: Постигао гол и спречио Јамајчане да постигну два

Н. ИЉУКИЋ

08. 06. 2021. у 09:00

СА десеторицом дебитаната и идејом да се игра нападачки и ратнички фудбал, селектор Србије Драган Стојковић се у далеком Јапану намерио на Јамајку у пријатељској утакмици.

Резултат је реми 1:1 (0:1) са ривалом који је показао зубе и вољу већ у првих 45 минута, када је наша репрезентација више личила на комбиновану младу селекцију него на екипу која је у марту почела сјајно квалификације за СП у Катару 2022.

- Задовољан сам издањем против Јамајке. Играли смо са доста дебитаната, а неке ствари, као што су далек пут до Јапана и временска разлика, нису нам ишле наруку - рекао је селектор Стојковић после меча.

- У другом полувремену смо променили систем игре и са четири нова играча прилично поправили слику на терену и честитам момцима на приказаној игри. Страхиња Павловић је много показао у другом делу игре и видело се да има много самопоуздања. Заслужује похвале за гол који је постигао десном ногом, и то је било изненађење за све нас.

Прво полувреме би Стојковић, стручни штаб, тренер голмана Горан Чумић и стартер међу стативама, чувар мреже Базела Ђорђе Николић, вероватно да што пре забораве. Толико грешака у последњој линији тима није било примерено А репрезентацији. Крунски доказ је стигао у 29. минуту, када је Николић почетничком реакцијом, истрчавањем до ивице шеснаестерца, уместо да "поклопи", практично поклонио лопту нападачу Јамајке Андре Греју, који је шутирао у небрањену мрежу.

Пуних сат времена требало је Србији да дође до игре, а Стојковић је, као и у марту, погодио једном од измена. Штопер Страхиња Павловић се појавио на терену у другом полувремену, у 61. минуту постигао изједначујући гол у маниру центарфора, а до краја меча спасао две опасне акције Јамајке, од којих је она у 92. минуту највише мирисала на капитулацију. Био је то Павловићев први гол у дресу А тима.

Другу утакмицу "орлови" ће одиграти у петак 11. јуна против домаћина Јапана у Кобеу.

СРБИЈА - ЈАМАЈКА 1:1 (0:1)

Атлетски стадион у Мики. Судија: Јамамото (Јапан).

СРБИЈА: Николић (од 46. М. Илић) - Петковић ( 74. Вулић), С. Митровић, Честић (46. Павловић), Терзић - Гудељ, Грујић (64. Не. Максимовић), И. Илић (46. Спајић) - Гаврић (46. Макарић), Н. Јовић, Јовељић.
ЈАМАЈКА: Тејлор - Мур, Бел, Лоу (56. Лоу) - Фишер (65. Ламберт), Хардинг, Маријапа, Вилијамс - Греј, Ист (69. Тит, Таргот (85. Малколм).
Играч утакмице: Страхиња Павловић (Србија)

ЗВЕЗДА НАПАДА РУСКОГ ШАМПИОНА: Црвено-беле очекује најтежа утакмица на припремама за идућу сезону

ЗВЕЗДА НАПАДА РУСКОГ ШАМПИОНА: "Црвено-беле" очекује најтежа утакмица на припремама за идућу сезону

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде настављају са својим припремама за надолазећу сезону, а данашњи ривал биће им руски шампион Зенит из Санкт Петербурга (18.30).

08. 07. 2024. у 07:30

МА, НЕ МОЖЕТЕ МИ НИШТА! Новак Ђоковић испрозивао бахате Енглезе као никада у животу!

"МА, НЕ МОЖЕТЕ МИ НИШТА!" Новак Ђоковић испрозивао бахате Енглезе као никада у животу!

Новак Ђоковић и Холгер Руне су се састали у осмини финала Вимблдона, а тај дуел имао је и једну не баш спортску сцену коју је приредила публика, којој се Ноле посебно посветио у говору са самог Централног терена.

08. 07. 2024. у 22:35 >> 22:59

СИН ЈОЈ НЕСТАО У ГРЧКОЈ, ИМАО ЈЕ САМО ГОДИНУ: После 32 године, мушкарац се јавио и рекао: Ја сам ваше дете (ВИДЕО)

СИН ЈОЈ НЕСТАО У ГРЧКОЈ, ИМАО ЈЕ САМО ГОДИНУ: После 32 године, мушкарац се јавио и рекао: "Ја сам ваше дете" (ВИДЕО)

БЕН је нестао у Грчкој пре 32 године. Тада је имао једну годину, а кад се јавио човек који је рекао да је управо он то нестало дете, све се променило.

08. 07. 2024. у 15:47