ЗАЈЕДНИЦА СУПЕРЛИГЕ ОДГОВОРИЛА: Иницијативе свих клубова су добродошле
ИНИЦИЈАТИВЕ које су у медијима покренули наши највећи клубови ФК Црвена звезда и ФК Партизан, као и свих осталих клубова, добродошле су и органи Заједнице су право место за разматрање свих предлога усмерених у циљу развоја професионалног фудбала, наводи се у саопштењу Заједнице Суперлиге и Прве лиге Србије.
FOTO: AP
Вечити ривали синоћ су у заједничком саопстсењу изнели захтеве у интересу српског фудбала пред даншању Скупштину заједнице Суперлиге и Прве лиге Србије, која одржана у Спортском центру ФС у Старој Пазови.
Како се наводи, оцењено је да су организационо обе лиге успешно спроведене узимајући у обзир веома тешке услове које је проузроковала пандемија коронавируса.
- Сви субјекти укључени у спровођење такмичења заслужни су за успешно окончање сезона које су у историји имале највећи број утакмица, чак 380 утакмица и свакој лиги - стоји у саопштењу заједнице.
Исказано је задовољство покренутим пројектима Заједнице који се односе на ИТ део а који обухватају Фантази Суперлигу Србије, Yоутубе канал Архиве Супер лиге Србије.
- Клубови су обавештени о уводењу поступка лиценцирања за такмичење у Првој лиги Србије као и о интенцији која се односи на смањење броја клубова учесника у Супер лиги Србије и промене система такмичења у наредном периоду. Такође клубови су упознати са одлуком о систему такмичења за наредну сезону и имплементацијом ВАР технологије на утакмицама Суперлиге Србије - истиче се.
Наводи се и да је истовремено иницирано је да се од ФС Србије затражи већа заступљеност професионалних клубова у извршним органима савеза и тиме подигне квалитет сарадње у оквиру фудбалских органа.
Заједнице Суперлиге и Прве лиге Србије изразиле су и наду да ће се у наредној сезони створити бољи епидемиолошки услови који ће омогуцихти присуство публике на стадионима и интензивнији рад органа Заједнице.
У оквиру данашње седнице извршено је жребање такмичарских бројева и утврђен распоред такмичења у Суперлиги Србије и Првој лиги Србије за сезону 2021/2022.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
УЕФА ДА СЕ ПОНАША ОДГОВОРНО! Ангела Меркел упозорила европску кућу фудбала
22. 06. 2021. у 16:19
ШАМПИОН УПАЛИО МОТОРЕ: Фудбалери Звезде почели припреме за нову сезону
22. 06. 2021. у 14:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОРВЕШКА ПРОТИВ ТРАДИЦИЈЕ: Французи играју за селектора Дешана
НОРВЕШКА и Француска састају се у оквиру последњег кола групне фазе Светског првенства 2026. године.
26. 06. 2026. у 06:30
УЗДИСАЛА ЦЕЛА ПЛАНЕТА! Најпознатија хрватска навијачица полугола стигла на Светско првенство! (ФОТО)
Измамила је уздахе свих обожаваоца и припадника мушког пола, навијачица "коцкастих" Ивана Кнол.
24. 06. 2026. у 07:32
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)