ПРЕСЕДАН У ФУДБАЛУ "Откачио" менаџере и агенте, Звезда Ситија до папрене лове користећи науку
Током периода када је већи део професионалних спортиста доживео велики губитак свог богатства, четири човека успела су да зараде више од 100 милиона долара. Њихови уговори вредни су милионе, и сваки играч који то улаже и у своју финансијску писменост, може да очекује да му се то вишеструко врати.
Фото: EPA-EFE/Clive Brunskill/POOL
Кевин Де Брујне је зато ангажовао аналитичаре података да би преговарао о уговору о 148 милиона долара са Манчестер ситијем.
Наиме, искористио је пуну снагу аналитике података како би преговарао о новом четворогодишњем уговору који је наводно процењен на 83 милиона фунти (148 милиона америчких долара).
Тако, овај играч није користио агента или менаџера како је то уобичајено, што се тумачи као својеврсни преседан. Водио се заправо само статистиком, моћи података и малом помоћи оца и адвоката који су на даљину помагали из Белгије.
Као резултат тога, не само да је могао да обезбеди двогодишње продужење уговора, вец́ је и редефинисао услове преостале две године у свом постојец́ем уговору.
То је класичан пример играча који зна своју вредност, кажу финансијски аналитичари. Кевин је користио научнике за податке да процени свој утицај у Манчесетер ситију, то како ц́е се све пројектовати на његову игру у блиској будуц́ности, као и да предвиди успех у наредним годинама на основу индивидуалне старости и квалитета тренутне екипе.
Одатле је било потребно само директно упоређивање његове зараде у односу на друге везне играче највишег нивоа да би гурнуо новчаник у правом смеру.
Де Брујне је зарађивао 350.000 фунти (624.913 аустралијских долара) недељно, али према Фоотбалл24, та цифра је порасла на 400.000 фунти (714.410 аустралијских долара). Цифре говоре у прилог томе: 65 голова и 101 асистенција у 255 утакмица.
- Не бих могао да будем срећнији - каже Де Брујне. - Откако сам се придружио Ситију 2015. године, осец́ао сам се као код куц́е. Волим навијаче, моја породица је овде у Манчестеру и моја сопствена игра се јако добро развила - навео је.
Како је додао, тренутно "игра најбољи фудбал у каријери".
Овај његов потез доказује и оно што је једном рекао менаџер немачког тима Оливер Бирхоф пре неколико година:
- Професионални фудбалери су нека врста независног предузетника и морају да размишљају о путу којим иду, чак и током своје активне каријере - говорио је он.
(телеграф)
Препоручујемо
СИТИ ОДМАХ НА ТОТЕНХЕМ: Извучени парови Премијер лиге, велики дерби у првом колу!
16. 06. 2021. у 19:15
ПОСЛЕ 20 ДУГИХ ГОДИНА: Бетис има све у својим рукама и налази се надомак пласмана у Лигу шампиона
АНДАЛУЖАНИ самоуверено држе пето место које води у Лигу шампиона, а прилику да се још више приближе европској елити имаће вечерас на "Картухи" где ће од 20 часова угостити Елче.
12. 05. 2026. у 07:40
И ЧУВЕНИ "ГРОБАРИ" ДОШЛИ НА КОМЕМОРАЦИЈУ ВЛАДИМИРА ЦВЕТКОВИЋА: Какве сцене на Маракани... (ФОТО/ВИДЕО)
Чињеница да је умро Владимир Цветковић, легенда и кошаркашког и фудбалског клуба Црвена звезда, окупила је данас на Маракани не само оне којима су црвено-бели у срцу, већ и црно-бели, јер је донедавно мало ко е знао да је чувени "Цвеле" својевремено био и "спасилац" ФК Партизан.
12. 05. 2026. у 12:20
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)