ОВО ВЕЋ ЛИЧИ НА СРБИЈУ: Наши кошаркаши убедљиви против Порторика
ПОСЛЕ два неуверљива издања у групи олимпијског квалификационог турнира, кошаркаши Србије пронашли су свој идентитет и убедљивим полуфиналним тријумфом над Порториком (102:84) стигли на корак до циља.

ФОТО: КСС
За пласман на предстојеће Игре у Токију играће у данашњем финалу против Италије (20.30), која је у првом полуфиналном дуелу декласирала Доминиканску Републику (79:59).
Понављао је селектор Кокошков током досадашњег тока турнира колико тренинзи недостају овом новом тиму. Два слободна дана између групне фазе и полуфинала, два тренинга и напад је добио неупоредиво озбиљније обрисе. Линија раздвајања улога Мицића и Теодосића постала је видљивија. МВП Евролиге више гледа ка кошу, МВП Еврокупа више ка саиграчима (пет асистенција у првој четвртини).
Бољи проток лопте избацио је на површину Анђушићеве шутерске потенцијале, поправљена је "пик" игра у којој је за реализацију најчешће задужен Петрушев, играч идеалних карактеристика за такву врсту напада.
Да је у првом полувремену било више дефанзивног континуитета, посебно у одбрани од индивидуалних квалитета крилног играча Риге Пинеира, "орлови" би у свлачионицу понели већу залиху од 11 поена. У тих 20 минута забележен је и један несвакидашњи податак - једине поене Марјановић је постигао тројком у 15. минуту, што је изазвало одушевљење око 2.000 навијача у хали "Александар Николић".
Двоцифрена предност као да је успорила одбрамбене рефлексе "орлова" у трећој четвртини. Против екипе каква је Порторико, којој је шут са дистанце основно средство рада, губитак фокуса може да буде скупо плаћен. У прилично неозбиљном покушају да се трчањем игра против бржег ривала, предност је пала на шест поена разлике. Срећом, забава за публику кратко је потрајала и наши репрезентативци вратили су се озбиљнијој кошарци.
Теодосићу није промакло ниједно отварање саиграча, Мицић га је у стопу пратио, тако да је најкреативнији бековски тандем европског баскета укључио у игру сву десеторицу расположивих репрезентативаца. Јовићу је руптура мишића окончала олимпијске снове, док је Калинић због лакше повреде пропустио и полуфинални дуел са Порториканцима.
НЕСЕБИЧНО, КАО ТИМ
СЕЛЕКТОР Србије Игор Кокошков је био задовољан после меча са Порториком.
- Знали смо да ће ово психолошки бити тежак меч за нас. Недовољно времена за припрему, повреде, али смо играли несебично, као тим. Моментално смо се регруписали, јер у тиму имамо праве професионалце. Радује ме 30 асистенција, одбрана може да буде боља. У финалу против Италије одбрана ће бити кључна, јер имамо довољно нападачког талента. Наша предност је то што играмо код куће, пред нашим породицама и пријатељима. Кошарка је овде једна врста религије, доноси узбуђење, адреналин.
Препоручујемо

СРБИЈА ЈЕ У ФИНАЛУ: Орлови надиграли Порторико у најбољој утакмици на турниру
03. 07. 2021. у 15:19

АЦА ТРИЦА СИПА СО НА РАНУ СВОЈИМА: "Хрватска је толико лоша да нисам могао ни да их пустим да победе Бразил"
03. 07. 2021. у 18:53 >> 18:28

ЈУНАЈТЕДОВА ЛЕГЕНДА ЧИНИ ЧУДА НА КЛУПИ "ЦРНО-БЕЛИХ": Јури се пета узастопна победа у низу
У оквиру 27. кола турске Суперлиге гледаћемо дуел Бешикташа и Газијантепа који се састају на "Турпас стадиону" у Истанбулу од 18 часова и 30 минута.
10. 03. 2025. у 07:50

ТРАМП НИЈЕ МОГАО ДА ВЕРУЈЕ: Ево шта се десило у Белој кући (ВИДЕО)
Доналд Трамп, председник Сједињених Америчких Држава, доживео је у Белој кући да буде - изненађен.
09. 03. 2025. у 23:05

УМРЛА ПЕВАЧИЦИНА МАЈКА: Ко је била Хафа Карић и откуд јој арапско име, ретко у Србији?
ЈАВНОСТ је изненадила вест да је преминула једна од омиљених дама породице Карић, Хафа Карић.
09. 03. 2025. у 17:51
Коментари (0)