БОШКОВ ЈЕ ЗАСЛУЖАН ЗА ТИТУЛУ АЗУРА: Манчини је тренерски занат пекао од легендарног Србина
ПРОШЛО је 30 година откад је Сампдорија, коју је с клупе предводио велики Вујадин бошков, а на терену Роберто Манчини и Ђанлука Вијали освојила титулу шампиона Италије.
ФОТО: Твитер/Принтскрин/OldFootballPhotos
Три деценије касније, Манчини је, уз асистенцију Вијалија и још неколико бивших саиграча, донео азурима титулу шампиона Европе, а њихов саиграч из шампионских дана у Сампдорији, голман Ђанлука Паљука, тврди да је Манчини користио савете великог мистер Бошкова у походу на европску круну.
- Од Бошкова је научио да мора да има јаку групу играча и да мора да зна како да се носи са њима, да је то највеће оружје. Манћини је националном тиму наметнуо брзину у размишљању. Видео сам неке тренинге, сви су били уједињени, искрени, све је било сјајно - додао је Паљука, а затим наставио:
- Он нас је држао заједно, био је апсолутно број један када је тај тим у питању. Водио нас је на свој начин, невероватно су га поштовали и најискуснији играчи, а млађе је прво окривљавао за грешке, али је после и њих штитио. Увек је био миран и знао је како да исконтролише ситуацију.
Бошков је у Сампдорији био у два наврата, а у много успешнијем првом мандату поред скудета 1991. освојио је и два Купа Италије 1988. и 1989. и један Куп победника купова 1990. Освојио је и Куп холандије са Ден Хагом, а први тренерски тријумф му је била титула шампиона Југославије са Војводином 1966.
Играо је и финале Лиге шампиона 1992. године, када је на Вемблију поражен од Барселоне, а у групној фази елиминисао Црвену звезду којој је било забрањено да игра у Београду.
Пре Сампдорије водио је славни Реал мадрид кога је 1980. довео до дупле круне у Шпанији. тренерску каријеру је завршио као селектор СРЈ коју је одвео на наш последњи ЕУРО, а после је једно време био скаут Сампдорије.
УВЕРТИРА ЗА ВЕЛИКО ФИНАЛЕ КУПА КРАЉА: Битка на "Метрополитану" без калкулација
ОВОГИДЊШИ финалисти Купа краља судариће се овог викенда у Ла Лиги када Атлетико Мадрид на свом терену дочекује Реал Сосиједад (18.30). Мадриђани желе трећу узастопну победу у првенству, док гости из Сан Себастијана покушавају да остану у трци за европска места.
07. 03. 2026. у 08:00
ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран
Након што су Сједињене Америчке Државе и Израел ивршили напад на Иран, па изазвали одговор у виду ракета и дронова по околним земљама у којима су америчке војне базе, десила се једна потпуно несвакидашња ствар.
06. 03. 2026. у 22:52
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (1)