КО ЈЕ БИО МИЛАН ЖИВАДИНОВИЋ? Тренирао Звезду, репрезентацију Југославије, а његове изјаве никога нису оставиле равнодушним
МИЛАН Живадиновић преминуо је данас у 77. години.
Фото архива ВН
Живадиновић се родио 15. децембра 1944. године у Београду и оставио је неизбрисив траг у српском фудбалу.
У тренерској каријери водио је Нови Сад, Спартак из Суботице, јуниоре Црвене звезде, Рад, Сутјеску из Никшића, турску Сакарију, подгоричку Будућност, нишки Раднички, Приштину, радио је у Кувајту, вратио се у ОФК Београд, па Будућност, а за две године као шеф стручног штаба Црвене звезде је освојио Куп СР Југославије (1993).
После Црвене звезде био је тренер репрезентације СР Југославије, а претходно и селекције до 23 године. Био је и тренер кипарског Аполона, Ал Насра, селектор репрезентације Ирака, Јемена и Гане, тренер Обилића, Сабабафена из Техарана (освојен Куп Ирана 2005), кинеског Чангша и селекције Мијанмара.
Посебно је Милан Живадиновић популарни Бард био познат по својим изјавама, где је без длаке на језику знао да оплете данашње фудбалере и клубове.
Увек без длаке на језику и устезања, био је више него занимљив саговорник.
У мору хит изјава које су обележиле наступе МЖивадиновића издвојиле су се многе које се радо цитирају и које фудбалски фанови радо изнова слушају.
Једна од изјава која се памти је она везана за његов долазак на место тренера Звезде и разговор са тадашњим Генералним директором клуба Владимиром Цветковићем.
- Ево, да вам кажем како сам ја дошао у Црвену звезду 1992. године. Имао сам тада понуду из Либије, велике су паре биле у питању и Цветковић ме је звао у Црвену Звезду. И Цвеле ми је тада рекао: Велике паре - то је перверзија, а рад у Црвеној звезди - прави секс. Ја сам одабрао секс - испричао је Жива како је текао разговор са Цвелетом.
Живадиновић је пре три године бираним речима причао о тренеру Звезде Владану Милојевићу и његовим успесима са екипом.
- Милојевић, ем што је најбољи тренер, ем је дечко који је толико таличан... Да га баците на ђубре, из њега ће да изникне пирамида од злата - рекао је Живадиновић након ремија Звезде без голова против Наполија у Лиги шампиона.
Памти се и његова урнебесна анализа игре Ливерпула у Београду против Звезде.
- Ови (фудбалери Ливерпула) су ушли онако, то је та енглеска школа. Ту је углавном сиротиња, најели се, једу три пута дневно, ту су и плавуше... Знам ја имао сам Абубакара. Њему је најважнија била плавуша и ако му је пустиш готов је - рекао је Живадиновић.
А његова изјава да је најопаснији резултат 2:0 преносиће се са колена на колено...
Препоручујемо
КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!
ГРАДСКИ ривали Атлетико Мадрид и Реал Мадрид поново ће укрстити копља, овога пута у полуфиналу Суперкупа Шпаније (20.00) који се и ове године одржава Џеди. Улог је огроман, финале против Барселоне и прилика за први трофеј у 2026. години.
08. 01. 2026. у 08:00
АМЕРИКАНЦИ У ШОКУ: Ево шта је Владимир Путин управо урадио
Русија и Америка, али и Француска, део су најновије вести која великом брзином обилази планету.
08. 01. 2026. у 23:35
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)