ИВАНИШЕВИЋ УПОЗОРИО ЂОКОВИЋА: Шампиони нису увек најбољи, погледај Федерера

Марко Паунић
Марко Паунић

20. 07. 2021. у 11:15

Тренер Новака Ђоковића, Горан Иванишевић, послао је поруку упозорења свом ученику пред Олимпијске игре у Токију.

ИВАНИШЕВИЋ УПОЗОРИО ЂОКОВИЋА: Шампиони нису увек најбољи, погледај Федерера

Фото: АП, П. Милошевић

Пред наступ у Токију, Ђоковић је први фаворит и многи га виде већ као освајача злата, али баш то брине Иванишевића.

Зато је и јако опрезан у прогнози да би српски ас могао да оствари велики сан.

"Шампиони Олимпијских игара не морају увек да буду најбољи играчи, понекад има и неочекиваних победника. Све је постало теже да се предвиди. Атмосфера је другачија када играте за своју земљу, нормално је да људи очекују да фаворит победи, али није увек то тачно", рекао је Иванишевић.

Такође је изнео пример Роџера Федерера, коме фали злато у синглу са ОИ (освојио сребро у Лондону).

"Федереру још увек недостаје олимпијско злато, већ је освојио све што се могло освојити. Ако једног дана то уради, може у пензију на миру", насмејао се Сплићанин, који са ОИ има две бронзе из Барселоне 1992. године.

Ђоковић ове године напада "Златни слем", нешто што нико није успео у мушком тенису у историји и за такав подухват му недостаје да буде шампион у Токију и на УС опену.

Ове сезоне се већ окитио титулама на Аустралијан опену, Ролан Гаросу и Вимблдону.

(Б92)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЂУРИЦА МУДРО ЗБОРИ: Мале квоте руше тикете! (ВИДЕО)

ЂУРИЦА МУДРО ЗБОРИ: "Мале квоте руше тикете!" (ВИДЕО)

"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

14. 11. 2025. у 12:45

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! Орлови изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.

13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40

Коментари (0)

Штедња у Unicredit Банци уз каматну стопу од чак 3,60%