БОЖИДАР МАЉКОВИЋ ПРЕД ПОЧЕТАК ОИ: Наши шампиони на светом задатку

Танјуг

22. 07. 2021. у 15:22

ПРЕДСЕДНИК Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић истакао је да је задатак наших спортиста да се у Токију представе у што бољем светлу.

БОЖИДАР МАЉКОВИЋ ПРЕД ПОЧЕТАК ОИ: Наши шампиони на светом задатку

Фото: ОКС

- Много рада, дана и година уложили смо да дођемо на Олимпијске игре. Кад смо већ ту, наш свети задатак је да се прикажемо у најбољем могућем светлу - поручио је председник Олимпијског комитета Србије (ОКС) Божидар Маљковић и додао:

- То смо причали кад смо долазили. Дај највише што можеш тог дана и мирно спавај. Мислим да смо спремни да то и урадимо. ОКС је установа која је стара 111 година, има велику традицију. Ми смо наследници великих шампиона - истакао је Маљковић на званичној конференцији за медије олимпијског тима.

- Ови људи су најбољи део српског народа, нације, Србије и Републике Српске. То кажем и овде и у овој земљи и у Бањалуци. Борићемо се за лична имена, фамилију, рејтинг, тимове и нашу државу - додао је Маљковић.

- Олимпијски комитет очекује да ће хиљаде и хиљаде дечака и девојчица кренути после ових људи, шампиона, у спорт. То је наша света мисија и задатак.

Он је позвао и новинаре да помогну у стварању добре атмосфере.

- Да цитирам Филипа Филиповића, који је из Београда тражио да будемо позитивни. Да ако не можемо да помогнемо, да бар не одмажемо у стварању добре, праве атмосфере. А она је у људима одлична. Наравно, прилике нису, то сами знате. Кад се освоји медаља, пракса је показала, а ја сам сведок томе, добар део те медаље заслужује и добар, правичан, исправан новинар - истакао је Маљковић.

Подсетимо, Олимпијске игре почињу 23. јула и трају до 8. августа.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за "непријатеља Украјине", а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници

Помало невероватне вести стижу из Русије и Украјине, а тичу се српског спорта, односно спортиста и спортских радника.

23. 02. 2025. у 18:26

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници