НАРЕДНИ ЂОКОВИЋЕВ РИВАЛ ПРЕЦРТАО СРБИНА: Новак је победив! Дошао је да узме злато, али неће издржати притисак

НОВАК Ђоковић је у понедељак уписао другу победу на Олимпијским играма у Токију, чиме се пласирао у осмину финала, а тамо ће га чекати окршај са Шпанцем Алехандром Давидовичем Фокином.

НАРЕДНИ ЂОКОВИЋЕВ РИВАЛ ПРЕЦРТАО СРБИНА: Новак је победив! Дошао је да узме злато, али неће издржати притисак

Фото: Танјуг/АП, Инстаграм/

Овај тенисер врло добро познаје Новака и пред њихов меч поручује - Ђоковић је победив!Давидович Фокина ће се против најбољег тенисера света борити за пласман у четвртфинале и покушати да му нанесе први пораз на бетону у 2021. години.

"Он може бити побеђен", почео је Шпанац после пласмана у треће коло. "Јасно је да он јури златну медаљу и трофеј на УС опену, после три гренд слема која је освојио и неће му бити лако да издржи толики притисак", рекао је следећи ривал Ђоковића.

Новак је после победе над Јаном Ленардом Штруфом истакао да се добро познају и да често тренирају када Србин тренира у Шпанији. Давидович Фокина потврђује то.

"Ђоковић ми се допада. У добрим смо односима. Виђали смо се на туру, али у току његовог карантина он је дошао у кућу његовог брата у Марбељи и тада смо неколико пута тренирали заједно", рекао је Алехандро Давидович Фокина.

Њих двојица су имали један међусобни меч на АТП туру, ове године на мастерсу у Риму, а Новак је тада славио 6:2, 6:1. Ђоковић ће се са Нином Стојановић такмичити и у микс дублу, а српски пар добио је тежак жреб.

(Мондо)


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРАЈ БАЈКЕ: Зверев стаје на пут најлепшој причи Вимблдона

КРАЈ БАЈКЕ: Зверев стаје на пут најлепшој причи Вимблдона

АРТУР Фери освојио је срца многих љубитеља тениса широм света сјајним наступом на Вимблдону, али верујемо да ће се његова авантура данас окончати пошто ће са супротне стране мреже на "Централном терену" бити моћни Саша Зверев (14.30).

10. 07. 2026. у 12:00

Коментари (4)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!