НЕКА СЕ СПРЕМИ СОЧИ: Партизан демолирао Вождовац у Хумској!
ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су у трећем колу Суперлиге Србије екипу Вождовца у градском дербију резултатом 4:0.

FOTO: M. Vukadinović
Партизан је током целог меча играо добро, контролисали су игру и лопту током већег дела меча. Нису дозволили ривалу да их озбиљније угрози, а на тај начин направили су црно-бели лепу увертиру пред први меч трећег кола Лиге конференција у коме путују екипи Сочија.
Већ у 11. минуту имао је Партизан вођство. Вечерас је инспирисан за игру био Бибрас Натхо, а то се видело. Израелац је проиграо Рикарда, он је стрпљиво сачекао простор и савладао Прековића. ВАР снимак показао је да није био у офсајду.
Већ у 22. минуту након лепе тимске акције Александар Шћекић увећава предност црно-белих. Девет минута касније прелепу прилику имао је Партизан. Бибрас Натхо је без гледања проиграо Немању Јовића, а млади фудбалер промашио је гол.

ФОТО: ФК Партизан
Наставило се у другом полувремену истим темпом, а Партизан још једном реализује прилику. Холендер је искористио фантастично проигравање Рикарда за 3:0.
На 4:0 у 70. минуту поставио је Данило Пантић евроголом из прекида. Послао је предивну лопту у десну страну Прековићевог гола, а чувар мреже Вождовца није се ни померио.
ПАРТИЗАН - ВОЖДОВАЦ 4:0 (2:0)
(Рикардо 11', Шћекић 22', Холендер 53', Пантић 70')
Судија: Милан Митић
ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Живковић, Остојић, Вујачић, Урошевић – Здјелар (Смиљанић од 62'), Шћекић – Холендер (Лутовац од 61'), Натхо (Пантић од 46'), Јовић (Павловић од 46')– Рикардо (Миловановић од 62').
ВОЖДОВАЦ (4-2-3-1): Прековић – Ласицкас, Мијаиловић, Миловић (Цветковић од 76'), Хајдин (Ивезић од 62')– Пуртић, Милојевић – Богдановић, Милосављевић, Пантовић (Перошевић од 62') – Вујновић (Стојчев од 76').
ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ
90+2. МИНУТ - Лутовац је у зауставном времену постигао гол, Митић показује да је био офсајд.
90. МИНУТ - Три минута продужено је друго полувреме.
83. МИНУТ - Лазар Павловић је проиграо Миловановића, млади нападач нашао се у офсајду.

FOTO: M. Vukadinović
75. МИНУТ - НИкола Вујиновић је након комбинације играча Вождовца опробао ударац, није било потешкоћа зза Стевановића.
70. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Имао је Партизан изгледну прилику из прекида са око 25 метара, постигао је прелеп погодак Данило Пантић. Прековић се није ни померио!

FOTO: M. Vukadinović
58. МИНУТ - Наставља се иницијатива Партизана. Здјелар је имао нову прилику, није озбиљније угрозио гол Вождовца.
53. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Рикардо је одлично проиграо Холендера у петерцу гостију, имао је лак задатак за затресе мрежу Вождовца. Тако је нападач Партизана након гола уписао и асистенцију.
49. МИНУТ - Пантић је одузео лопту противничком тиму, распалио је по лопти, а она одлази високо изнад гола.
46. МИНУТ - Настављена је утакмица у Хумској.

FOTO: M. Vukadinović
ПРВО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Партизан је био одличан у првом полувремену. Контролисали су изабраници Александра Станојевића игру и низали бројне шансе. Резултат је могао да буде и убедљивији након 45. минута. Подсетимо само на две добре прилике Немање Јовића.
45+2. МИНУТ - Ласицкас је проитрао Николу Војиновића, а он шутира право у голмана Стевановића.
45. МИНУТ - Три минута продужио је Митић прво полувреме.
41. МИНУТ - Буди се Партизан, још једном Бибрас Натхо. Одузео је лопту Ласицкасу, послао до Јовића, а млади нападач поново поред гола шутира.

FOTO: M. Vukadinović
40. МИНУТ - Након силовитог почетка знатно је спао ритам игре.
31. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН! Бибрас Натхо још једном показује да је мајстор фудбала. Без гледања је проиграо младог Јовића, а он шутира крај гола.
24. МИНУТ - Ни након постигнутог другог гола Партизан не престаје са притиском. Лопта у ногама домаћих, Вождовац приморан да се затвори у шеснаестерац.
22. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН - Након сјајне тимске акције Александар Шћекић увећава предност Партизана
16. МИНУТ - Пантовић је изашао пред голмана Партизана Стевановића, али није успео да га угрози.
11. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН Натхо је одлично проиграо Рикарда, он стрпљиво сачекао и пласирао лопту у мрежу. Милан Митић показује да је у питању био офсајд. ВАР је прегледао снимак и потврдио гол.
9. МИНУТ - Рикардо је покушао да нападне по левој страни. Удвајају га гости, а лопту на крају односи Лацискас.
4. МИНУТ - У уводним минутима црно-бели имају више лопте у поседу, али се све завршава испред шеснаестерца ривала.
1. МИНУТ - Меч у Хумској је почео.
Навијачи су развили транспарент и уз песму захвалили доскорашњем голману Владимиру Стојковићу на свему што је учинио за клуб.

FOTO: M. Vukadinović
Пратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо

ВОЖДОВАЦ СЕ ИЗВИНИО КЕМБЕЛУ: "Ограђујемо се од понашања којем није место на стадиону"
16. 07. 2021. у 22:32

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Чукарички славио, меч обележили преокрети, расизам и црвени картон!
16. 07. 2021. у 20:08

ЖИВКОВИЋ ЧЕКАО И ДОЧЕКАО: Десни бек добија прилику да заигра у Русији
01. 08. 2021. у 20:18

ПОДЕЛА БОДОВА У "ГРАДУ ЉУБАВИ": Реми је по мери оба вечерашња ривала
ПОСЛЕДЊИ меч данашњег програма Серије А одиграће Верона и Каљари који се састају на "Бентегодију" од 20 часова и 45 минута.
28. 04. 2025. у 12:22

ЉУБИТЕЉИ ТЕНИСА У ШОКУ: Јаник Синер, који не може да игра због допинга, покренуо фондацију "да и други постану светски број 1"
Тениски свет је потресла информација да је Јаник Синер био позитиван на допинг тесту. И то двапут. У априлу 2024. је он сазнао да је "ухваћен на делу", а потом се бранио далеко од очију јавности, јер је читава ствар неким чудом била заташкана и нико осим најужих Синерових сарадника и оних који су вршили истрагу о томе нису ништа знали. Када је за то сазнао читав свет - већ је био ослобођен оптужби. Потом је Светска анти-допинт агенција (ВАДА) поднела жалбу, а онда се десио шок-обрт: малтене је поручено "све је у реду". Сада уље на ту тениску ватру долива лично Италијан, који је решио да "и другу децу поведе његовим путем - до светској броја 1".
28. 04. 2025. у 16:01

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (3)