ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ: Бразилци против Шпаније одбранили злато у фудбалу!

Александар Илић
Александар Илић

07. 08. 2021. у 16:50

ФУДБАЛСКА репрезентација Бразила освојила је златну медаљу на Олимпијским играма у Јапану, пошто је у финалном мечу после продужетака савладала селекцију Шпаније резултатом 2:1 (1:1, 1:0).

ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ: Бразилци против Шпаније одбранили злато у фудбалу!

ФОТО: ЕПА

На тај начин Кариоке су одбранили титулу освојену пре пет година на Играма у Рио де Жанеиру, против репрезентације Немачке након бољег извођења пенала (5:4).

Изгледало је и сада да ће једанаестерци решити меч, нарочито после феноменалног еврогола Ојразабала у 61. минуту, али Шпанци нису имали снаге да задају нови ударац Бразилцима и унесу још већу неизвесност у финалну утакмицу.

Победник је решен у 107. минуту када је корнер извела Шпанија, а момци у жутим дресовима извели бруталну контру. 

Антони је правовременим пасом пронашао захухталог Малкома, резервиста Селесаа је побегао Ваљеху, а затим рутински послао лопту у мрежу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ: Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.

05. 09. 2025. у 19:51

Коментари (0)

ЈУЖЊАЧКА ПОСЛА! Ево шта је Пикси донео Пешићу и кошаркашима: Па, да се окрепе мало... (ФОТО)