АГОНИЈА АРСЕНАЛА СЕ НАСТАВЉА: Тобџије испраћене петардом са Етихада

Оља Мркић

28. 08. 2021. у 15:56

ФУДБАЛЕРИ некадашњег енглеског великана Арсенала заковани су за дно табеле Премијер лиге после три кола у коијма су забележили сва тгри пораза и срамну гол-разлику од 0:9!

АГОНИЈА АРСЕНАЛА СЕ НАСТАВЉА: Тобџије испраћене петардом са Етихада

ФОТО: ЕПА

Мало ко је очекивао да ће екипа из Лондона освојити макар бод на гостовању код шампиона Енглеске у вицешампиона Европе, али 0:5 је већ дебакл и за екипе слабијег реномеа.

Арсеналу се од 1954. године није десило да изгуби прве три утакмице у енглеској елити. На крај уте сезоне тобџије су биле девете, што ће ове године бити тешко достигнуће ако наставе с оваквом игром.

Грађани су до вођства стигли већ у 7. минуту. Жезус се изборио на лопту на десној страни и сачувао је, разменио дупли пас са Силвом и центрирао, а Илкај Гундоан је главом савладао Лена.

Није се дуго чекало на то да домаћи дуплирају предност, само до 12. минута. Соареш је неспретно реаговао, а лопта је прошла поред још двојице играча гостију право на зицер Ферану Торесу, који даје свој први гол у сезони.

Ако је и било дилеме у вези са победником, до краја полувремена није их било. После оштрог старта двема ногама на Канселу, Гранит Џака добија директан црвени картон у 36. минуту, да би у 44. Габријел Жезус дао гол са четири метра после продора и додавање Грилиша са леве стране.

До петарде клуб са Етихада је стигао у 84. минуту. Марез је центрирао са десне стране, Лено је излетео, али није имао шансе, пошто је Торес главом добро шутирао и постигао гол.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТЕЖАК ЈЕ ПОСАО ПРЕД АНЧЕЛОТИЈЕМ: Славном тренеру неће бити лако да врати Бразил на стазе старе славе

ТЕЖАК ЈЕ ПОСАО ПРЕД АНЧЕЛОТИЈЕМ: Славном тренеру неће бити лако да врати Бразил на стазе старе славе

СВОЈ деби пред домаћом публиком као селеткор Бразила, Карло Анчелоти ће имати у Сао Паолу где ће "Селесао" угостити Парагвај на "Нео Квимика арени" (2.45).

10. 06. 2025. у 09:40

Е, САД КРЕЋЕ МНОГО ОЗБИЉНО: Србија прегазила Андору и закорачила ка Светском првенству у фудбалу уз рафал Митровића! (ВИДЕО)

Е, САД КРЕЋЕ МНОГО ОЗБИЉНО: Србија "прегазила" Андору и закорачила ка Светском првенству у фудбалу уз "рафал" Митровића! (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Србије је остварила прву победу у квалификацијама за Светско првенство 2026. После бурних дешавања у Тирани и ремија са Албанијом, "орлови" селектора Драгана Стојковића Пиксија су у Лесковцу победили Андору - коначан резултат гласио је 3:0, уз три гола Александра Митровића. У наредном "репрезентативном прозору" наша национална ће гостовати Летонији 6. септембра, а три дана касније на програму је дерби ове групе, Србија - Енглеска (9. септембра од 20.45).

10. 06. 2025. у 22:36 >> 22:41

Коментари (0)

АЛБАНИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА! Огласио се вођа навијача и открио све у живом програму