НЕЋЕ БИТИ ОПУШТАЊА: Фудбалери Србије отпутовали у Даблин где их чека меч са Ирском

Н. ИЉУКИЋ

05. 09. 2021. у 18:47

ДА су Ирци пре неколико дана издржали још два минута у гостима против Португалије, фудбалери Србије би били већ једном ногом на Светском првенству у Катару следеће године.

Овако, свима нам се опет догодио Кристијано Роналдо и за зрном среће сада нема потребе да се окрећемо. "Орлови" су очигледно у неком свом, коначно позитивном ритму и газе кроз квалификације као њихови славни претходници из доба покојних великана Слободана Сантрача, Илије Петковића, Радомира Антића, па из новије ере у којој је Славољуб Муслин широм отварао врата одласка на Светско првенство.

МИТРОВИЋ У АВИОНУ

ИМАО је пех Александар Митровић у 82. минуту меча са Луксембургом, када је добио јак ударац у леву јагодичну кост. Одмах је изашао из игре и поставило се питање да ли ће бити спреман за дуел у Ирској. Ипак, он је јуче отишао са остатком репрезентације у Даблин, а у случају да не може да заигра, очекује се да ће достојно да га замене Влаховић или Јовић, а можда селектор Стојковић пошаље на терен од првог минута обојицу нападача.

У суботу је у Београду лако пао Луксембург (4:1), а већ данас по подне селектор Драган Стојковић је повео свој тим у Даблин где их прекосутра очекује Република Ирска која очигледно у променљивој форми игра ове квалификације. Јер, солидан утисак који су оставили у Португалији, Ирци су покварили прексиноћ ремијем код куће са Азербејџаном (1:1), изједначујућим голом у смирај меча.

Србија је имала само један мали празан ход у игри. То је било у периоду од 70. до 80. минута и тада је Луксембург успео да смањи на 2:1. Довољно да се "прогута кнедла", али и да се брзо сви у црвеним дресовима на терену дозову памети и са нова два гола ипак оставе врло добар утисак.

- Скоро у сваком циклусу квалификација до сада смо примали голове у тренуцима када је заправо требало да мирно приводимо утакмице крају у нашу корист. Свесни смо да је то једна од већих мана у нашој игри. Волео бих да се већ у Даблину, у мечу са Републиком Ирском поправи и тај сегмент игре - више него искрен био је Сергеј Милинковић-Савић.

НАЈБОЉИ СТРЕЛАЦ

АЛЕКСАНДАР Митровић је после четири кола убедљиво најбољи стрелац европских квалификација за Мундијал у Катару. Он је синоћ дао два гола Луксембургу и са укупно седам погодака је на врху листе стрелаца. Иза њега су Пољак Левандовски, Израелац Захави, Белгијанац Лукаку и Турчин Јилмаз са по четири.

Овај момак је, уз капитена Душана Тадића, један од најбољих креатора игре наше репрезентације.

СУДИ ШПАНАЦ

УТАКМИЦУ која се прекосутра игра у Даблину судиће арбитри из Шпаније. Главни је Хозе Марија Санчез, а помоћници на терену су Кабанеро, Пријето и четврти - Гонзалес, док ће у ВАР соби у Ниону да седе Фернандез и Собрино.

Асистенција којом је у 22. минуту почастио Александра Митровића за водећи гол Србије, када је из игре избачена комплетна одбрана гостију, дуго се и упорно вежба. Бар један такав вансеријски потез требаће нам и сутра увече у Даблину.

- Ирци сигурно неће бити деморалисани на утакмици против нас, иако имају пораз од Португалије и реми са Азербејџаном. Уверен сам да ће да се боре од првог минута, јер то је једноставно део њиховог менталитета. Ипак, све зависи од нас - поручио је капитен Тадић пред полетање за Даблин.

СРПСКИ ТРЕНЕР БЛИЗУ ПРВОГ ТРОФЕЈА! Има одличну шансу да међународну каријеру започне освајањем Суперкупа!

ДОСКОРАШЊИ тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић ће ове сезоне започети своју европску одисеју, преузео је Макаби из Тел Авива, а прву прилику за трофеј имаће већ данас јер се његов нови клуб од 19 часова састаје са имењаком из Петах Тикве у Суперкупу Израела на "Блумфилд стадиону".

15. 07. 2024. у 07:30

ШТА ЋЕ РЕЋИ НОВАК ЂОКОВИЋ КАД ИХ ВИДИ? Овако су аустралијски пливачи дошли у Париз на Олимпијске игре (ВИДЕО)

Пливачка репрезентација Аустралије стигла је у Париз, како би се адаптирала и на временску зону и климатске услове пред почетак Олимпијских игара, а тај долазак - многима је привукао пажњу.

15. 07. 2024. у 15:44