ЕМОТИВНИ БОРЈАН: Поносан сам што сам Канађанин

Марко Паунић
Марко Паунић

09. 09. 2021. у 10:13

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА Канаде наставила је своју борбу за пласман на Светско првенство у Катару, а великог удела у томе имао је и Милан Борјан.

ЕМОТИВНИ БОРЈАН: Поносан сам што сам Канађанин

FOTO: Nebojša Paraušić

Голман Црвене звезде поново је био успешан међу стативама националног тима, пошто је Канада савладала Ел Салвадор 3:0.

Канађани су славили головима Атибе Хачинсона, Џонатана Дејвида и Тажона Бјукенана, а били су толико добри да Борјан није морао да оствари ниједну интервенцију на мечу.

Но, после меча, Борјан је својом изјавом одушевио навијаче Канаде и послао им поруку да су им они потребни у наставку квалификација, не би ли се домогли Мундијала први пут након 1986. и њиховог јединог учешћа.

- Потребно нам је да се Канада пробуди и да бодри овај тим, јер ова екипа може да оде далеко - почео је Борјан, након што је његову екипу против Ел Салвадора бодрило 15.000 људи.

- Светско првенство је пред нама. Једном ногом смо већ тамо. Само треба да наставимо и да стадион буде пун црвене боје. Не плаве, зелене или које већ. Сви треба да буду у црвеном - тражи голман из Книна већу подршку.

- Поносан сам на моје саиграче, да овако добро играју у сваком мечу. Није лако играти свака три дана. Ми смо овде као браћа, рекао сам играчима да је ово наша кућа. Играли смо у Хамилтону, ту сам одрастао, моја породица ту и даље живи и врло сам поносан што долазим из Хамилтона. Поносан сам што сам Канађанин. Емотиван сам мало сада, али треба само овако да наставимо, ово је нова Канада - поручио је Милан Борјан, након што је сазнао да је изједначио рекорд националног тима са 25 мечева у којима није примио гол.

Канада после прва три меча нема ниједан пораз, освојили су пет бодова.

(Мондо)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за "непријатеља Украјине", а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници

Помало невероватне вести стижу из Русије и Украјине, а тичу се српског спорта, односно спортиста и спортских радника.

23. 02. 2025. у 18:26

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (10)

ХУМАНОСТ ПОД РЕФЛЕКТОРИМА – НОВИ КУЛТУРНИ САДРЖАЈУ У ПРОСТОРУ ФОНДАЦИЈЕ MOZZART