ПРЕМИНУО ЛЕГЕНДАРНИ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ФУДБАЛЕР: Напустио нас је чувени Данило Попивода (ВИДЕО/ФОТО)

Александар Илић
Александар Илић

09. 09. 2021. у 16:10

Бивши репрезентативац Југославије и дугогодишњи фудбалер љубљанске Олимпије Данило Попивода преминуо је у 74. години у својој кући у црногорском насељу Бијела код Херцег Новог, где је посљедњих година живео са супругом.

ПРЕМИНУО ЛЕГЕНДАРНИ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ФУДБАЛЕР: Напустио нас је чувени Данило Попивода (ВИДЕО/ФОТО)

ФОТО: Твитер/Нколимпија

Данило Попивода је рођен 1. маја 1947. године у Ловћенцу. Почео је да се бави фудбалом у омладинској екипи Олимпије из Љубљане, за коју је касније као првотимац играо од 1965. до 1975. године.

Потом је шест сезона провео у Ајнтрахту из Брауншвајга, за који је одиграо 126 утакмица и постигао 27 голова у Бундеслиги, као и три утакмице друге немачке лиге, на којима је постигао исто толико голова.

Вратио се 1981. године у Љубљану, где је и завршио каријеру. У дресу Змајчека одиграо је укупно 226 утакмица и постигао 58 прволигашких голова.

Након наступа за омладинску и младу, за сениорску репрезентацију Југославије дебитовао је 14. јуна 1972. године, у на утакмици Купа независности у Бразилу против Венецуеле. Резултат је био 10:0, а Попивода је постигао први гол на утакмици.

За репрезентацију Југославије је одиграо укупно двадесет утакмица и постигао пет голова.

Учествовао на Светском првенству 1974. у Западној Немачкој, на којем је блистао у тандему са саиграчем из Олимпије Браном Облаком, као и на Европском првенству 1976. године, када је против Немаца у Београду постигао водећи погодак у 19. минуту.

Своју опроштајну утакмицу за репрезентацију, одиграо је против Шпаније у Београду 30. новембра 1977. године.

Био је члан стручног штаба репрезентације Словеније на Светском првенству 2002. године. На утакмици против Парагваја је са клупе предводио словеначки тим уместо суспендованог селектора Срећка Катанеца.

(РТС) 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
И ПОРЕД ВЕЛИКЕ ПРЕДНОСТИ АРСЕНАЛ СТРЕПИ: Брзи гол на Бернабеу би могао бити каталиста незаборавне вечери у храму фудбала

И ПОРЕД ВЕЛИКЕ ПРЕДНОСТИ АРСЕНАЛ СТРЕПИ: Брзи гол на "Бернабеу" би могао бити каталиста незаборавне вечери у храму фудбала

"ТОБЏИЈЕ" са три гола предности долазе у Мадрид, али репутација Реала је таква да чак ни то није довољно да ико из редова енглеског великана помисли да је овај четвртфинални двомеч решен пред вечераши реванш који је се игра на "Сантијаго Бернабеу" од 21.00.

16. 04. 2025. у 07:40

АМЕРИ УВЕЛИ ДАН РУСА! Чудо невиђено: Вашингтон установио нови празник - наређено да га сви поштују!

АМЕРИ УВЕЛИ ДАН РУСА! Чудо невиђено: Вашингтон установио нови празник - наређено да га сви поштују!

Откако су Владимир Путин и Доналд Трамп, председници Русије и Сједињених Америчких Држава, недавно разговарали телефоном, дешавају се досад незамисливе ствари.

16. 04. 2025. у 12:04

Коментари (2)

ТРАМПОВ ТИМ БЕСАН НА ЕУ ЗБОГ УКРАЈИНЕ: Подршка Зеленском изазвала нови раздор