МУРИЊОВ ХИЉАДИТИ МЕЧУ У КАРИЈЕРИ: Дечачки трк "специјалног"
СПЕЦИЈАЛАН дан за специјалног тренера. Жоже Мурињо, у недељу је 1000. пут извео екипу на терен и у победи Роме над Сасуолом (2:1), стигао до свог 639. менаџерског тријумфа.
FOTO: EPA
Да догађај буде потпун, побринуо се Стефан ел Шарави, који је спектакуларним поготком у надонкади донео славље "вучици" на римском "Олимпику" што је изазвало сјајну реакцију Португалца, из којег су куљале емоције.
Оптрчао је Мурињо скоро у спринту деоницу покрај терена и одушевио навијаче Роме, затим је скочио у загрљај његовим пуленима, који су славили са тифозима у подножју северне трибини легендарног римског здања.
- Нисам се осећао као да имам 58 година, него као да имам 12. То је био трк детета - признао је Мурињо новинарима и октрио како је поново релаксирао своје играче једним од добро познатих психолошких трикова маестралног португалског стручњака.
- Говорио сам играчима данима да ми није било битно што ми је ово 1000. меч. Али заправо сам био веома уплашен од губитка.
Иначе, биланс после хиљаду сусрета износи: 639 победа 204 нерешена меча и 158 пораза уз 25 трофеја крај имена Жозе Мурињо.
БОНУС ВИДЕО: Новак одмара на Јанковој јахти
ПОСЛЕ 20 ДУГИХ ГОДИНА: Бетис има све у својим рукама и налази се надомак пласмана у Лигу шампиона
АНДАЛУЖАНИ самоуверено држе пето место које води у Лигу шампиона, а прилику да се још више приближе европској елити имаће вечерас на "Картухи" где ће од 20 часова угостити Елче.
12. 05. 2026. у 07:40
РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Немачка управо урадила!
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
13. 05. 2026. у 12:15
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)