ИЛИЕВ О МЕЧУ СА ЗВЕЗДОМ: Не памтим да је један тим био тако доминантан као Партизан у дербију
ИВИЦА Илиев анализирао је 165. вечити дерби и истакао да остаје жал што Партизан није освојио сва три бода, пошто је по њему био бољи ривал.

FOTO: N. Paraušić
Некадашњи фудбалер црно-белих је истакао да се на утакмици видела разлика у класи у корист клуба из Хумске.
- Тужни смо, иако нисмо изгубили у дербију, јер сматрамо да било заслужено да остваримо успех. Ривал је боље ушао у меч, до 20. минута Црвена звезда је била конкретнија, али смо онда постигли гол, који је подигао тим. Успоставили смо потпуну контролу над утакмицом, имали гол на конту, били бољи у пољу, агресивнији и имали још две прилике да већ до полувремена ставимо тачку на дерби - рекао је Илијев за "Телеграф".
Посебно је био задовољан игром Партизана у другом полувремену.
- Не памтим одавно да је један тим био тако доминантан у дербију, као што је био Партизан у другом полувремену против Звезде. Апсолутно смо се за све питали на терену, играло се готово све време на половини противника, на моменте је било и атрактивно, убедљиво и само је недостајао тај други гол да меч оде у мирну завршницу. Мада, ко зна, да је пао други, можда би их било још, јер смо играли изузетно добро.

ФОТО: ФК Партизан
Ипак, на крају је похвалио и противника, за кога је истакао да се налази у доброј форми.
- Нажалост, примили смо гол из једног напада и ударца, али знате како, ми овде говоримо о Црвеној звезди. Тиму који игра добро и у домаћем такмичењу и у Европи. Заправо, оба тима су ове године показала квалитет на свим фронтовима. Не можете зато да очекујете да из једне прилике неће постићи гол, фудбал је напросто таква игра. Партизан није искористио неколико шанси, доминацију у пољу, ривал ту једну јесте и измакла нам је победа, која је по свему виђеном на терену до тада била заслужена - закључио је Илиев.
Подсетимо, Партизан је задржао челну позицију на табели и два бода више од Црвене звезде.
Препоручујемо

МИЛАН БОРЈАН ОДУШЕВЉЕН: Капитен Звезде у суперлативу говорио о "бонусима".
19. 09. 2021. у 21:23

НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за четвртак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
22. 05. 2025. у 07:00

РУСИ НИСУ ПРИХВАТИЛИ ЊЕГОВО ИЗВИЊЕЊЕ, И... Дејан Станковић је доживео оно што није желео
Русија је, откако је Дејан Станковић преузео ФК Спартак из Москве, имала "пуне руке посла" са српским стручњаком. Медији, наравно, јер је Станковићева екипа приређивала и сензационалне успехе, али и стропоштала се у финишу сезоне. Све је Србин "зачинио" понашњем због којег је (поново, и то сурово) кажњен.
22. 05. 2025. у 19:47

Цеца одговорила на оптужбе Ханке Палдум
ПЕВАЧИЦА Ханка Палдум недавно је оптужила колегиницу Светлану Цецу Ражнатовић да јој је без питања узела песме.
22. 05. 2025. у 11:07
Коментари (3)