БАРСА НИЈЕ МОГЛА, АЛИ ЈЕСТЕ СОСИЈЕДАД: Елустондо срушио Гранаду, Бетис славио у Памплони

23. 09. 2021. у 21:53

ФУДБАЛЕРИ Реал Сосиједад победили су Гранаду са 3:2 у гостима у шестом колу Ла Лиге, а јунак тријумфа био је Ариц Елустондо.

Барселона није успела да савлада Гранаду пре три дана на "Камп Ноу", али јесте тим из Сан Себастијана у гостима и тако показао Каталонцима како мора да игра против ове екипе.

Ипак, није добро почело за тим Иманола Агасила, пошто је домаћин повео у деветом минуту преко Хермана Санчеза. То је уједно једини погодак виђен у првом полувремену.

Наставак утакмице донео је много више узбуђења, пала су чак четири поготка. Сосиједад је у размаку од осам минута преокренуо резултат. Најпре је Елустондо изједначио, да би преокрет донео Микел Мерино.

Домаћин је одбио да се преда. Луис Мила је донео поравнање исхода у 70. минуту - био је прецизан са беле тачке.

Коначан резултат поставио је Елустондо другим поготком на утакмици у 82. минуту и донео четврту победу свом тиму у овој сезони.

Сосиједад је сада четврти на табели са 13 бодова, Гранада је на 18. месту са три.

Тријумф је у Памплони против Осасуне забележио и Бетис. Клуб из Севиље је славио са 3:1.

РАДОСТ Играчи Бетиса прослављају гол Хуанмија/Фото: EPA-EFE/Jesus Diges

После 45 минута фудбала резултат је био 1:1. За домаћина је погодио Гарсија, а Хермосо за госте.

Када је деловало да ће екипе поделити бодове, изабраници Мануела Пелегрина су још два пута затресли мрежу и дошли до победе. У стрелце су се уписали Хуанми и Вилијан Хосе.

Бетис заузима седмо место на табели Ла Лиге са девет бодова, Осасуна је 10. са бодом мање.

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда

ДЕБИ ЦРНОГОРСКОГ ТИМА У ЛИГИ ШАМПИОНА ЋЕ БИТИ КРАТКОГ ДАХА: Велшки великан са позамашном залихом долази у Подгорицу

ФУДБАЛЕРИ црногорског шампиона Дечића ће покушати да ураде "немогуће" и надокнаде три гола заостатка против ТНС-а у реванш утакмици првог кола квалификација за Лигу шампиона.

16. 07. 2024. у 07:45