БАРСЕЛОНА СМАЊИЛА ПЛАТЕ ЗА 72 ОДСТО, Реал Мадрид троши дупло више него лане

Оља Мркић

29. 09. 2021. у 14:51

ОВОГОДИШЊИ буџет Барселоне за плате је готово четири пута мањи од прошлосезонског, док је Реал Мадрид свој буџет повећао за више од 50 посто, преносе шпански медији.

БАРСЕЛОНА СМАЊИЛА ПЛАТЕ ЗА 72 ОДСТО, Реал Мадрид троши дупло више него лане

Фото: EPA-EFE/Quique Garcia

Барселонин лимит за плате прошле сезоне износио је 347 милиона евра, а овосезонски само 97 милиона евра, што их ставља на седмо место у Примери.

Због тога су Каталонци морали да се одрекну прве звезде Лионела Месија, а велики број првотимаца пристао је на смањење плате.

Са друге стране, Реалов лимит је са 473 милиона порастао на чак 738 милиона евра.

Ове сезоне на другом месту је Севиља са буџетом од тачно 200 милиона евра, а већи буџет за плате од Барселоне имају и Атлетико Мадрид, Виљареал, Реал Сосиједад и Атлетик Билбао.

Последице велике економске кризе осећа и Валенсија, која је на последњем месту буџета за плате са лимитом од 30 милиона евра. 

БОНУС ВИДЕО - РАТ НАВИЈАЧА: Хаос у Француској - Присталице Лила поново у центру пажње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! Орлови изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.

13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40

Коментари (0)

Штедња – најпоузданији начин да своје планове претворите у стварност