РЕАЛ ПАО У БАРСЕЛОНИ Ни Лука Јовић асистенцијом није спречио бруку (ВИДЕО)
Све су могли да очекују навијачи Реал Мадрида, али не и ово.
Foto: Tanjug
Лидер на табели шпанског првенства у фудбалу доживео је неочекивани пораз на гостовању Еспањолу - 2:1.
У осмом колу Примере, Мадриђани су стигли у Барселону не би ли покупили цео плен са РЦДЕ стадиона, познатијег као "Корнелија - Ел Прат", али су отишли с терена погнутих глава, услед поменутог исхода.
Раул де Томас је у 16. минуту начео гиганта својим поготком, а недостижну предност у 60. је донео бивши члан Барселоне, Алеикс Видал.
Одмах потом, тренер Реала Карло Анћелоти решио је да у игру уђе репрезентативац Србије, Лука Јовић, који је у 62. минуту заменио имењака Модрића.
Иако је наш голгетер у 71. минуту асистирао Кариму Бенземи, примивши лопту грудима на око 30 метара од гола, па проигравши Француза који је потом продор крунисао поготком, Реал није успео да спречи сензацију.
Гости су до краја меча стихијски нападали, успели да затресу мрежу супарника и други пут, но са правом је тај леп погодак Едена Азара поништен.
Кривац за то био је Бензема, који се приликом атрактивног додавања налазио у недозвољеној позицији.
Мадридски клуб је и поред изгубљеног меча остао на челу табеле, са 17 бодова колико има и градски ривал Атлетико после лекције Барселони, а Еспањол је овом изненађујућом победом скочио на 12. место, са девет бодова из осам првенствених наступа.
БОНУС ВИДЕО Нови навијачки хаос у Француској
Препоручујемо
ТАДИЋ НАЛЕТЕО НА ЧАРОБЊАКА Ајакс у неверици, пораз коме се нико није надао (ВИДЕО)
03. 10. 2021. у 17:08
ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Нероазури" не би смели имати проблема против ривала са дна табеле
ЗАНИМЉИВА трка за Скудето могла би да добије нову димензију већ на отварању 22. кола Серије А, када водећи Интер у петак увече на "Сан Сиру" (20.45) дочекује Пизу, екипу која се налази на претпоследњем месту табеле.
23. 01. 2026. у 09:40
"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!
Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.
22. 01. 2026. у 19:38
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)