ТЕРЗИЋ ОШТРО ПО ПИКСИЈУ: Друже, бави се репрезентацијом, немој ти да причаш да ли има намештања

Часлав Вуковић

06. 10. 2021. у 14:31

ОЧИТАО је лепу буквицу селектору фудбалске репрезентације Србије. Звездан Терзић, генерални директор Црвене звезде, оштро је поручио Драгану Стојковићу Пиксију да не би требало да прича о дешавањима у нашем фудбалу.

ТЕРЗИЋ ОШТРО ПО ПИКСИЈУ: Друже, бави се репрезентацијом, немој ти да причаш да ли има намештања

ФОТО: М. Вукадиновић

- Појавио се Пикси и прича о српском фудбалу. Друже, ти си селектор, бави се репрезентацијом, немој ти да коментаришеш да ли има намештања и да ли се гради национални стадион. Свако се петља у ствари које га се не тичу и на један погрешан начи се презентује јавности - истакао је Терзић приликом гостoвања на ТВ Панчево.

"Анонимац" Пикси није компетентан да коментарише актуелно стање, али зато Терза јесте.

- Нисам задовољан како изгледа српски фудбал, Звезда и Партизан од 37 утакмица 35 пута победe. Звезда и Партизан се стављају у исту рaван, а Звезда иде на пету титулу. Побегнемо Партизану за 15, 20 бодова, нисмо испред за бод или гол разлику... Како нас стављате у исти кош? Не формирају се млади играчи, ФСС је направио катастрофалну глупост, ставио је бонус од два играча, Звезда је била иницијатор, уместо да подигну на три. Наша лига треба да буде развојна лига. Они смање са два на један... Неко ко води фудбал мора стратешки да постави ствари. Ја бих направио бонус само четири играча преко 25 година да могу да играју српску лигу. Мора да се баци фокус на млађе категорије, тренерски кадар, немамо тренере, и инфраструктуру - сматра Терзић.

Оплео је Звездин челник и по највећем ривалу, по њему Партизан глуми жртву, тражећи кривца у држави, а не у себи.

- Из дана у дан видим да се користи иста матрица, веома ружна, да смо ми државни пројекат, а они жртве режима, што је велика лаж. Ја сам сведок, ко хоће реално да погледа, они са том причом су залудели огромну већину Партизанове јавности јер себе сматрају жртвом овог режима. То је алиби који на ружан начин злоупотребљавају и класично покушавају да рекетирају државу. То им успева већ ево десет година - рекао је Терзић.

Звезда донела 12. место

ТЕРЗИЋ истиче да је Звезда највише допринела напретку на УЕФА листи националних коефицијената.

- Није коректно да се каже да су Звезда и Партизан допринели што је Србија данас 12. у Европи и да ћемо од 2023. имати два клуба у квалификацијама за Лигу шампиона. Нису томе допринели успеси Звезде и Партизана, него Звезде - речи су Терзића.

БОНУС ВИДЕО: РАТ НАВИЈАЧА: Хаос у Француској - Присталице Лила поново у центру пажње

 

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска урадила

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска урадила

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.

13. 05. 2025. у 18:15

ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА? Јованино питање изазвало смех у студију: Како да се носе с толиком проблемима...

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."

ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.

13. 05. 2025. у 16:57

Коментари (6)

ТО ЈЕ ЈЕДИНИ ТИМ У ЕВРОПИ КОЈИ ИМА...: Турски стручњак отворио душу о стању у грчком клубу