УЕФА МЕЊА ПРАВИЛА: Због гола Мбапеа ће нешто морати да се уради
МНОГО се прича о голу који је Килијан Мбапе постигао на утакмици финала Лиге нација против Шпаније. Неки кажу да је био офсајд, али судија Ентони Тејлор је признао гол нападача ПСЖ-а.

Фото: EPA-EFE/Marco Betorello/POOL
Шеф судија у УЕФА, Роберто Росети, истакао је да је гол који је постигао Мбапе био регуларан, али да да правило које је то дозволило мора да буде "побољшано".

Фото: EPA-EFE/SALVATORE DI NOLFI
Подсетимо, јасно се видело да је репрезентативац "триколора" био у недозвољеној позицији после паса Теа Ернандеза, но лопту је закачио Ерик Гарсија и због тога је одлучено да гол брзоногог фудбалера буде признат.
Арбитри су то видели као намерни додир, који "ресетује" игру и због тога офсајд није био досуђен.
- Главни судија Ентони Тејлор донео је исправну одлуку, засновану на постојећим правилима и званичној интерпретацији. Гарсија је намерно одиграо лоптом и противнички играч (Мбапе) није у том тренутку имао утицај на игру. Међутим, овај случај нам показује да је тренутна интерпретација правила супротстављена са духом тих правила, која би требало да спречи играча да злоупотреби офсајд-позицију - поручио је Росети.
Тим голом Француска је победила Шпанију са 2:1 и тако освојила Лигу нација.
БОНУС ВИДЕО: РАТ НАВИЈАЧА: Хаос у Француској - Присталице Лила поново у центру пажње
Препоручујемо

ХРАБРА ЗВЕЗДА НАМУЧИЛА ЦСКА: Црвено-бели испустили победу у завршници
15. 10. 2021. у 20:54 >> 20:54

ОВО СУ СВИ ЧЕКАЛИ! Почиње Светско клупско првенство у фудбалу!
НОВО такмичење ФИФЕ отвориће Ал Ахли и Интер Мајами који се састају на "Хард рок стадиону" два сата после поноћи.
14. 06. 2025. у 07:20

ШОК ПРОМЕНА Овако сада изгледа Лука Дончић! Светом кружи снимак који је многе запрепастио (ВИДЕО)
Истински кошаркашки потрес у НБА лиги догодио се усред ове сезоне када је Лука Дончић "отеран" из Даласа. Долазак у табор Лос Анђелес Лејкерса многе је шокирао, али и сада није мали број оних у том стању - због онога како словеначки кошаркаш изгледа тренутно.
12. 06. 2025. у 13:18

Гордана Стојићевић се развела после 39 година брака
ПЕВАЧИЦА Гордана Стојићевић и њен супруг Радомир Јанковић недавно су се развели, и то после 39 година брака.
12. 06. 2025. у 20:39
Коментари (0)