ПРАВЕ СЕ ЕНГЛЕЗИ: Гардијан саставио листу 100 најбољих фудбалера године, Тадић тек 89.
ФУДБАЛЕР Ајакса и капитен фудбалске репрезентације Србије Душан Тадић нашао се нашао се на 89. месту листе најбољих 100 фудбалера на свету у протеклој години.
FOTO: M. Vukadinović
Листу је, као и претходних година, саставио британски лист Гардијан, а утисак је да су се огрешили о капитена орлова који је имао годину за пмаћење, у којој је између сталих достигнућа, оборио светски рекорд Леа Месија по броју асистенција.
Тадић је освојио дуплу круну са Ајаксом и био најбољи асистент Ередивизије, што је и у новој сезони, са 11 асистенција, а уз то има и седам голова до сада после 18 одиграних кола.
Такође, са репрезентацијом Србије је са првог места у квалификационој групи отишао на Светско првенство у Катару 2022. године.
Све то било је довољно фудбалском савезу Србије да га прогласи најбољим српским играчем године, али не и Гардијану да на њиховој листи заузме боље место.
Иначе, у Гардијановом избору учествује стручни панел од 129
Препоручујемо
КАКАВ ГЕСТ ЗВЕЗДЕ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕДА: Преруши се, кружи градом и дели новац сиротињи
21. 12. 2021. у 09:28
ДОНЧИЋ ИМ ТО НИЈЕ ЗАБОРАВИО! Словенац се свети "вуковима" за оно шта се десило прошле сезоне
ВЕЧЕРАС ћемо гледати реванш првог кола прошлогодишњег плеј-офа када Лејкерси буду угостили Тимбервулвсе у "Крипто.ком арени" (4.00).
24. 10. 2025. у 13:45
РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
23. 10. 2025. у 14:39
ЗЕМЉОТРЕС УСРЕД ДНЕВНИКА: Водитељка се обратила у страху: "Надам се да ће бити све у реду" (ВИДЕО)
ДОК је читала вести у ноћном Дневнику, прекинуо ју је земљотрес...
24. 10. 2025. у 19:43
Коментари (0)