СРАМОТА! ФИФА забранила фудбалској репрезентацији Русије да игра под тим именом!

Дарко Николић
Дарко Николић

27. 02. 2022. у 20:30

РУСИЈА се, због сукоба са Украјином, нашла на великом спортском удару.

СРАМОТА! ФИФА забранила фудбалској репрезентацији Русије да игра под тим именом!

Украјинци "прецртали" Русију / Фото АП

Најновије вести на ту тему, а било их је ових дана, укључујући и одлуку Евролиге да санкционише руске клубове, стижу из светске куће фудбала.

Наиме, ФИФА је урадила више ствари руском фудбалу, а главна је забрана тамошњој националној селекцији да наступа под уобичајеним именом, "фудбалска репрезентација Русије".

Од сада, па до даљњег, та екипа ће се у међународним такмичењима звати "Екипа фудбалског савеза Русије".

То није једина казна!

ФИФА је, уз поменуту одлуку, забранила употребу руске заставе и химне на међународним утакмицама у којима учествују тимови Фудбалског савеза Русије.

Такође је забранила фудбалске утакмице репрезентација у Русији, а сама руска национална селекција ће домаће утакмице играти на неутралном терену и то - без публике!?

- Остаје као могућности и искључивање руских екипа из свих такмичења, ако конфликт ескалира, наводи се се у саопштењу светске куће фудбала.

Бонус видео: Када је на Куп Кораћа ушао војни оркестар, "делије" и "гробари" су загрмели заједно

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (3)

НАКОН ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ: Цеца поново носи ПРСТЕН којим ју је Аркан верио - вреди милионе (ФОТО)