ЧЕЛСИ, ПРВАК ЕВРОПЕ, ПОНИЖЕН: Због тога што је Рус газда, клуб сурово кажњен у Лиги шампиона
ЧЕЛСИ је доживео још један ударац.
Tanjug/AP
Због тога што је, још увек, газда првака Европе Роман Абрамович, Рус коме је британска власт изрекла санкције због веза са председником Руске Федерације Владимиром Путином, суров однос према "плавцима" има и УЕФА.
Наиме, преброди ли актуелну фазу Лиге шампиона, бранилац трофеја ће у наредним мечевима елитног такмичења које буде играо као домаћин - наступати без публике.
То је одлука европске куће фудбала, која, како истиче, "поштује одлуке Европске Уније" и не дозвољава да лондонски клуб на било какав начин доноси профит Абрамовичу.
FOTO: Tanjug/AP
Подсеитмо, Абрамовичева имовина је "замрзнута", а Челсију издата посебна лиценца која му омогућава да се такмичи у Енглеској.
Тамо на утакмице могу да уђу власници сезонских карата, јер су они своје улазнице платили давно пре увођења ових санкција, али за УЕФА таква правила, просто, не важе, нити их она признаје.
Зато ће "плавци", ако ове среде преброде Лил у осмини финала Лиге шампиона, у наставку тог такмичења као домаћини играти пред празним трибинама.
Иначе, на Челсијевим домаћим утакмицама, навијачи и даље држе руску заставу, уз лик газде клуба и натпис "Романово царство".
Почетком ове седмице, Влада Велике Британије је од присталица лондонског клуба званично затражила да престану да скандирају име газде клуба. Са друге стране, Роман Абрамович је, по свој прилици, нашао купца за "плавце".
БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...
Препоручујемо
СКАНДАЛ! Откривено како на допинг тестирају Надала и Федерера, а како Новака Ђоковића
16. 03. 2022. у 17:23
ЧУВЕНИ КОМЕНТАТОР ЗАПАЊИО АМЕРИКУ: Никола Јокић доживео оно што никада није (ВИДЕО)
16. 03. 2022. у 16:21
КАКО ЋЕ ДАНАС ИЗГЛЕДАТИ ПАРТИЗАН? Црно-бели сезону настављају без човека који је саставио овај тим
КОШАРКАШИ Партизана ће у 14. колу Евролиге угостити Бајерн Минхен.
04. 12. 2025. у 08:39
ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...
ЛЕГЕНДАРНИ шпански тренер Пабло Ласо први је кандидат за клупу Партизана, преноси "Спортал".
04. 12. 2025. у 19:46
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (2)